Chelsea zachránil päť minút pred koncom Cole

22.9.2012 18:45   TASR

LONDÝN - V prvom sobotňajšom zápase 5. kola anglickej futbalovej Premier League zvíťazil FC Everton presvedčivo na pôde Swansea City 3:0.

Štastný strelec Ashley Cole.

V ďalšom dueli v tabuľke priebežne prvá Chelsea nakoniec zhrabla všetky body v domácom prostredí, keď na Stamford Bridge zdolala Stoke City 1:0 gólom Ashleyho Cola z 85. minúty a upevnila si tak svoju pozíciu na čele.

Prekvapením sa skončilo stretnutie posledného Southamptonu s Aston Villou, keď domáci celok zvíťazil 4:1. Po prvom polčase síce hostia viedli, v druhom dejstve však Southampton zvrátil hrozbu domácej straty a štyrmi gólmi si zabezpečil prvé tri body v ročníku.

Swansea - Everton 0:3 (0:2)
Góly:
22. Anichebe, 43. Mirallas, 82. Fellaini, ČK: 58. Dyer (Swansea) po druhej ŽK, Ján Mucha ml. (Everton) sedel na lavičke náhradníkov

Chelsea - Stoke City 1:0 (0:0)