Marika Gombitová naspievala novú pesničku

22.9.2007 20:55 ČTK
Marika Gombitová

Bratislava - Už 1. októbra si budú môcť fanúšikovia Mariky Gombitovej vypočuť jej novú skladbu s názvom Tak som chcela všetkých milovať.

Naspievala ju už pred deviatimi mesiacmi vo svojom byte. Informáciu zverejnil Juraj Čurný z vydavateľstva Forza Music. Nová sólová nahrávka Mariky je prvou od pesničky Prosba, ktorá odznela na Slávikovi v roku 1998.

Sólo a nie duet

Pieseň bude súčasťou už piateho výberu skladieb Gombitovej s názvom Vyznanie. Speváčka, ktorá sa v minulosti uzavrela pred verejnosťou, síce za posledných deväť rokov predstavila dve novinky, avšak boli to duety s Mirom Žbirkom.

"Marika doteraz nemala nejakú reprezentatívnu kompiláciu svojich hitov vo forme dvojcedéčka, ako vyšla napríklad Richardovi Müllerovi a Elánu," zdôvodnil vydania dvojalbumu Čurný.

Pôvodná verzia pesničky pochádza z muzikálu Adam Šangala a napísali ju Vašo Patejdl a Kamil Peteraj. V divadelnej verzii pieseň naspievala Božidara Turzonovová pod názvom Sfúkni mi už dych.

Vyznanie - najväčšie hity

Na dvojalbume Vyznanie nájdu fanúšikovia 35 piesní z obdobia rokov 1977 až 2007. Zo skladieb zo všetkých deviatich albumov, nebudú chýbať ani tri duety so Žbirkom, ako napríklad V slepých uličkách či Tajnosľubná.

Medzi ďalšie sú zaradené aj hity Koloseum alebo Adresa ja, adresa ty. Gombitová trinásťkrát bodovala v speváckej ankete Slávik. Okrem strieborných a bronzových ocenení má aj dvoch zlatých Slávikov z rokov 1997 a 1998.

V roku 2005 skončila v ankete na druhom mieste po tom, ako so Žbirkom pre jeho nový album Dúhy naspievala duet Tajnosľubná. Počas svojej kariéry predala viac ako milión nosičov.

Za album Gold od vydavateľstva Opus, ktorý vyšiel pred dvoma rokmi získala až štyri Platinové platne. Dodnes sama seba považuje za československú speváčku a oceňuje, že má v oboch krajinách bývalej federácie silné zázemie.

Slávnejšia je však na Slovensku - natoľko, že je s ňou porovnávaná každá nádejná speváčka, ktorá sa na hudobnej scéne objaví.

Najčítanejšie na Aktuálne.sk
Uplynulých 24 hodín na Aktuálne.sk