Nahé herečky! Kto sa vyzliekol vo filme?

12.2.2008 17:47

Najuznávanejšie slovenské a české herečky sa v dobách minulých i terajších nevyhli vo svojej profesií tomu najintímnejšiemu - a teda odhaleniu vlastného tela vo filmovej role. Niektoré dnes už staršie dámy hereckého sveta si s odstupom času svoje "donaha" vyčítajú, iné, naopak, ho berú ako bežnú súčasť svojej profesie.

1. ŠÍLENÍ
Aňa Geislerová

Vo filme režiséra Jana Švankmajera dokázala česká herečka, že žena môže vyzerať krásne aj krátko po tehotenstve. Aňa sa totiž na pľac dostavila už dva mesiace po pôrode a celý film zvládla nakrútiť za tri mesiace! Do práce so sebou nosila aj syna Bruna, ktorého dojčila. Preto: ak ste českú herečku videli aj niekedy predtým, nebuďte prekvapení zmenou jej proporcií. „Keď som dva mesiace po pôrode prišla prvýkrát na pľac, vyzliekla sa do naha a začalo sa nakrúcať, ako behám nocou po nádvorí hradu, tak mi bolo dosť zvláštne, ale ja som na tele nikdy veľmi nelipla," vyjadrila sa herečka o svojom výkone.

2. VÁŠNIVÉ ZNÁMOSTI


Katarína Brychtová

Pre herečku Katku Brychtovú bol vášnivou známosťou jej kolega Milan Bahula, s ktorým si strihla erotické scény už pekných pár rokov dozadu. Dnes by to vraj už neurobila, no v tom čase bol honorár 20 000 celkom dobrým lákadlom...
Vtedy som to brala ako spoluprácu s veľmi profesionálnym americkým štábom. Dnes sa na to pozerám inak a neurobila by som to," povedala na margo tejto skúsenosti Katka.

3. HOP NEBO TROP
Alice Bendová

Len štyri roky dozadu sa česká herečka Alice Bendová ukázala v Evinom rúchu vo štvordielnej sérii režiséra Jiřího Chlumského Hop nebo trop. V komédii hrá herečka Andreu, ktorú si určite nedajte ujsť v scéne, kde sa opaľuje nahá!

4. PUSTÝ DVOR


Magda Vášáryová

Magda Vášáryová si vo filme Pustý dvor režiséra Martina Ťapáka zahrala po boku Michala Dočolomanského. Film z roku 1978 hovorí o láske dvoch mladých ľudí pred druhou svetovou vojnou. Súčasná politička sa pre túto snímku vyzliekla prvýkrát vo svojej hereckej kariére. Asi sa jej to však zapáčilo, pretože nasledovali rovnako odhalené scény vo filmoch Postrižiny a Temné slnko.

5. GOLET V ÚDOLÍ
Mahulena Bočanová

Mahulena Bočanová je moderátorka a herečka, ktorá o sebe tvrdí, že je hanblivá. Asi jej to neverí nikto, kto videl film Golet v údolí, kde ju šikovný režisér Zeno Dostál vyzliekol úplne donaha. V čiernej komédii, ktorá bola nakrútená podľa rovnomennej knihy poviedok, si krásna tmavovláska zahrala Židovku Branu.

6. VENUŠINA DELTA


Markéta Hrubešová

Film Venušina delta režiséra Zalmana Kinga je skutočne erotickou snímkou! Markéta si v ňom zahrá americkú spisovateľku Elenu, ktorá pre peniaze prijme ponuku napísať erotické príbehy. Mladé dievča však nemá v tomto smere žiadne skúsenosti, preto sa vyberie do ulíc inšpirovať sa. Viac o deji neprezradíme, ale dva bonbóniky: hrá tu aj Marek Vašut a v záverečnej scéne sa objaví černoch!

7. POLČAS ROZPADU, KOUSEK NEBE
Táňa Pauhofová

Aj v najnovšom slovenskom filme Polčas rozpadu sa mihnú nahé telá. Jedno z nich patrí mladej herečke Táni Pauhofovej, ktorá si v snímke zahrala po boku o generáciu staršieho kolegu Janka Kronera. Vo filme tvoria milenecký pár, vďaka čomu sympatická ryšavka odhalila svoje poprsie. Získaný záber je však z iného filmu, z romantickej drámy Kousek nebe. „So svojím ženstvom ešte neviem veľmi vedome narábať. Je to neprirodzené a cítim sa vtedy nesvoja," Táňa Pauhofová o tom, ako pôsobila nielen na Janka Kronera.

8. NÁVŠTEVNÍCI


Dagmar Patrasová

Čiernovlasá Dáda bola kedysi idolom mnohých detí, no zdá sa, že nielen ich. Vďaka úspešnému seriálu Jindřicha Poláka z roku 1983 ju začali obdivovať aj mnohí muži. V Návštevníkoch totiž nezostalo na Dáde miesto, ktoré by skalní fanúšikovia nepoznali.

9. ZLOČIN A POKÁNIE
Soňa Valentová

Naša herečka nemala pred kamerou ostych už v roku 1969, keď diváci mohli jej kypré tvary prvýkrát obdivovať vo filme Kladivo na čarodejnice. Vyzliekla sa však aj v ďalšej snímke, na ktorú ju nahovoril samotný manžel. Pavol Haspra Soňu vyzliekol aj v snímke z roku 1982!

Zdroj: Star

Najčítanejšie na Aktuálne.sk
Uplynulých 24 hodín na Aktuálne.sk