Podmienky na lyžovanie sa za uplynulé dva dni zhoršili

6.1.2014 12:59   SITA

BRATISLAVA - Podmienky na lyžovanie sa na väčšine slovenských zjazdoviek za uplynulé dva dni zhoršili. Môže za to teplá vlna počasia s vysokými dennými teplotami a vlhkým hmlistým počasím, hovorí Ľubica Styková zo spoločnosti Sitour.

Pre teplé počasie prevádzku prerušili napríklad strediská Vyšná Boca, Čičmany, Vyšná Slaná, Drozdovo, Malinô brdo, Dolný Smokovec, Krahule alebo Zuberec – Milotín. (Ilustračná foto)

Lyžiarske podmienky sú vo väčšine stredísk obmedzené až dobré, výška snehovej vrstvy dosahuje v priemere 15 až 30 cm. Otvorených je od 55 do 60 lyžiarskych stredísk. Niektoré areály nateraz prerušili prevádzku až kým sa podmienky nezlepšia.

Pre teplé počasie prevádzku prerušili napríklad strediská Vyšná Boca, Čičmany, Vyšná Slaná, Drozdovo, Malinô brdo, Dolný Smokovec, Krahule alebo Zuberec – Milotín.

V Salamandre resort, na Ostrom Grúni v Kollárovej, na Zochovej chate aj v Tatranskej Javorine je v prevádzke len detský vlek.

Iné strediská fungujú čiastočne.

Naďalej dobré lyžiarske podmienky hlásia strediská Chopok, Makovica – Nižná Polianka, Košútka - Hriňová, Litmanová, Ski Bachledova, Mýto pod Ďumbierom, Levočská dolina aj Opalisko v Závažnej Porube. Snehová vrstva sa v týchto lyžiarskych areáloch pohybuje od 30 do 40 cm.

Podobné podmienky podľa predpovede meteorológov očakávajú i počas najbližších dvoch dní. Situácia na slovenských svahoch by sa mohla zlepšiť v prvej polovici budúceho týždňa.

 
Diskusia k článku
Chystáte sa na lyžovačku?
Najčítanejšie na Aktuálne.sk
Uplynulých 24 hodín na Aktuálne.sk