Toto sú najšokujúcejšie klipy!

18.2.2010 14:22

JAZDECKÉ BIČE A ĽUDSKÉ KONE

Hoci najviac provokačných videoklipov prichádza spoza veľkej mláky, aj Rusko má hviezdu, ktorá pochopila, ako na to. NikitA sa predvádza vo svojom klipe s ďalšou ženou v latexe, v ďalších záberoch sú obe oblečené v jazdeckom štýle a nechýbajú im biče na kone. Dokonca sa objavia v prestrojení za ponygirl, čiže ľudské kone s udidlami v ústach. Táto taktika sa Ruske vyplatila - podarilo sa jej upútať pozornosť už aj v zahraničí

SPÚTANÝ SPEVÁK

Videoklip Depeche Mode ku skladbe In Your Room z roku 1993 je ladený do červenej farby, ako zvyknú byť miestnosti určené na sadomasochistické hry vo verejných domoch. Spevák Dave Gahan je pripútaný k drevenému kreslu so zabudovanými koženými putami. S dejom korešponduje aj text piesne: „... ukážeš mi miesto alebo ma len necháš ležať. Tvoja obľúbená nevinnosť, tvoja obľúbená výhra, tvoj obľúbený úsmev, tvoj obľúbený otrok..." spieva okrem iného David. Členovia kapely mali záľubu aj v koženom oblečení, reťaziach a Martin Gore, autor väčšiny ich skladieb, rád nosí kožené sukne.

SEXI VYŠETRENIE

Fetišistickej tematike sa nevyhol ani raper 50 Cent. Vo videu k pesničke Candy Shop sa objavuje fetiš označovaný klinik. Spevák v jednej scéne objíma sexi sestričku, nahodenú v ružovom oblečku z lesklého lacku - materiálu podobného latexu. Ako inak, pacient je so svojou ošetrovateľkou na ležadle v ordinácii „vytapacírovanej" červenou látkou.

OTROKÁRKA V KOŽUCHU

Speváčka Lady Gaga si okrem svojho hudobného prejavu získala úspech svojimi excentrickými vystúpeniami a vizážou. Vo videoklipe k skladbe Poker Face predviedla svoju skvelú postavu hneď v niekoľkých tesných latexových kostýmoch. Vo videu pesničky Bad Romance sa objavili ďalšie prvky fetišu. Topánkam na platformách a podpätkoch by určite neodolal žiadny muž zaťažený na ženskú obuv.

Pre mnohých fetišistov patrí k lákavým kúskom aj kožuch. Touto slabosťou trpel aj Leopold von Sacher-Masoch, od ktorého mena je odvodené slovo masochizmus. Tento rakúsky spisovateľ, ktorý žil v 19. storočí, uzavrel zmluvu so svojou milenkou, podľa ktorej sa stal na obdobie šiestich mesiacov jej otrokom s podmienkou, že barónka bude nosiť kožuch čo najčastejšie.

MILOVNÍK ŽENSKÝCH NOŽIČIEK

Aj videoklipy svojrázneho Marilyna Mansona sú fetiš, gothic a sú prešpikované sadomasochistickými motívmi. Takmer nikdy nechýbajú obojky a napríklad vo videu ku skladbe This Is The New Shit sa labužnícky tvári pri bozkávaní a oblizovaní chodidiel a lýtok komparzistiek.

DOMINA V LATEXE

Vo videu k pesničke Human Nature z roku 1995 je Madonna, ako aj jej tanečníci, nahodená v čiernom naleštenom latexovom kostýme s korzetom a v čižmách na ihličkách z rovnakého materiálu. V klipe sa speváčka objaví aj uviazaná povrazmi o stoličku, zatiaľ čo sa jej dvaja muži plazia pri nohách.

V ďalšej scéne sa objaví s bičíkom, ktorým najprv vypláca muža vyviazaného za ruky hore, následne ženu s guľôčkou v ústach. Ďalší z tanečníkov dokonca skončí uviazaný nohami hore. O tom, prečo si práve k tejto pesničke zvolila takýto motív, jasne hovorí preklad jej názvu do slovenčiny: Ľudská prirodzenosť.

UVIAZANÝ NA REŤAZ

Súčasťou videoklipu kapely Mukatado, ktorý by sa mal čoskoro dostať na verejnosť, mal byť aj živý tiger. Tento plán napokon nevyšiel, no za šelmu zaskočila stylistka Zuzana Kanisová. Pri nakrúcaní mala na krku obojok a reťaz - rekvizity obľúbené pri dominantne-submisívnych hrách sadomasochistických párov.

SLÚŽTIČKA A „HRÁTKY" NA KRÍŽI

Nemecká kapela Rammstein je známa šokujúcou prezentáciou. V ich poslednom videoklipe všetci členovia skupiny súložia a realizujú rôzne sexuálne praktiky. Objaví sa uniforma slúžky, ktorá je spolu s kostýmom sestričky snáď najobľúbenejšia. Jeden z hudobníkov je v scénach pripútaný ku krížu, zahalený do kožených popruhov a na krku má obojok, a s očakávaním v očiach pozerá na prichádzajúcu dominu s bičom.

POSLUŠNÝ PSÍČEK

Dvojičky Daniela a Veronika Nízlové začínali v šoubiznise ako malé dievčatká. No ako dospievali, aj ich videoklipy sú čoraz viac odvážne a sexi. V krátkom príbehu k piesni Slip Of The Tongue skrotili mladého muža. Začalo to šatkou na očiach a napokon skončil pri ich nohách, s hlavou v psej miske na zemi pred posteľou, na ktorej sedeli. Takáto praktika sa označuje dogplay - čiže hra na psa, a podriadený partner pri nej stvárňuje rolu zvieraťa. Ktovie, čím nás dievčatá prekvapia nabudúce...

Najčítanejšie na Aktuálne.sk
Uplynulých 24 hodín na Aktuálne.sk