Vianoce v TV: Rozprávky aj Vyznanie pre Mariku

22.12.2007 13:00 Zuzana Kizáková
Marika Gombitová

Bratislava - Charitatívne projekty, rozprávky, komédie, ale aj akčné filmy ponúknu televízie počas vianočných sviatkov.

Vysielanie Jednotky Slovenskej televízie sa bude niesť v duchu charity. Na Štedrý deň sa na obrazovku STV vráti Konto nádeje, ktoré kedysi neodmysliteľne patrilo k Vianociam. Už tradične odvysiela aj záznam z galaprogramu Úsmev ako dar, ktorý podporuje deti z detských domovov.

"Vianočné sviatky obohatí aj dlhšie avizovaný projekt Vyznanie pre Mariku, v ktorom chce televízia vzdať hold slovenskej speváckej dive Marike Gombitovej, odovzdať jej cenu, ktorú získala za Hit storočia za pieseň Vyznanie. V galaprograme vystúpia populárni umelci a odznejú najpopulárnejšie Marikine pesničky," uvádza PR manažér STV Jozef Gogola.

Animované rozprávky v premiére

A aké by boli Vianoce bez rozprávok? Diváci Jednotky sa môžu tešiť na tituly ako Doba ľadová, Sám doma 4, Pávie pierko, Z pekla štestí, Vták ohnivák, Vianočné oblátky, Santova dcéra, Večná pieseň, Vianočné dieťa či Neuveriteľná cesta. 

"Na obdobie Vianoc a koniec roka naplánovala Jednotka aj veľké televízne premiéry úspešných kinohitov ako Denník princeznej 2, Kráľ Artuš, či Lovci pokladov," dodal Gogola.

Televízia Markíza postavila sviatočný program na rozprávkach: Popolvár najväčší na svete, Bol raz jeden kráľ, Z pekla šťastie, Princezná z mlyna. A nebudú chýbať ani obľúbené snímky Perinbaba a Mrázik. Potešia aj klasické rozprávky a filmy ako napríklad Tri oriešky pre Popolušku, Šialene smutná princezná, Snežienky a machri alebo Pelíšky.

"Hlavne pre deti sme pripravili animované rozprávkové Vianoce, v rámci ktorých si diváci budú môcť pozrieť naozajstné animované skvosty, a to v premiére na Markíze: Polárny expres, SHREKoledy - Shrek, akého ste nikde inde nevideli a ani neuvidíte, Rodinka Úžasných a veľmi žiadaná animovaná rozprávka, ktorú sme premiérovali minulý rok - Hľadá sa Nemo," uvádza Narcis Liptáková z Markízy.

Reportáže o zvykoch a tradíciách

Z pôvodných formátov odvysiela Markíza veľkú tolkšou Vila Rozborila s názvom 2007!, v ktorej sa bude bilancovať rok 2007. A zaznejú najemotívnejšie, najdramatickejšie či najzaujímavejšie udalosti tohto roka. 

Jeho Veličenstvo Shrek tretí s princeznou Fionou, ktorého sprevádza otravný Oslík a Kocúr v čižmách, už čoskoro bude aj na Slovensku.

"Viac ako dvojhodinová relácia neobíde ani politiku, či iné televízne udalosti a kuriozity. Do štúdia prídu významní hostia, ktorí v tomto roku oslávili svoje životné jubileum, absolvovali životne dôležité či kuriózne operácie, ľudia, ktorí zažili vrcholy aj pády vo svojej kariére," dodala Liptáková.

Televízii JOJ budú na Štedrý večer dominovať akčné filmy ako Prepadnutie 2: Temné územie, Modrá oceľ či Stratený poklad. Opäť sa objaví Shrek. Na obrazovky prídu aj Traja mušketieri, Kevin z rodinnej komédie Sám doma či napínavý Piaty element. Romantiku na Joj-ke zastúpia snímky Veľké nádeje a Hriešny tanec.

Vysielanie spravodajskej televízie TA 3 prinesie reportáže o zvykoch a tradíciách a aj publicistické relácie o Vianociach. Televízia odvysiela aj priamy prenos z polnočnej omše a tiež vstupy z rôznych kútov Slovenska s ich zvykmi.

Najčítanejšie na Aktuálne.sk
Uplynulých 24 hodín na Aktuálne.sk