Chýbali vám na Markíze a JOJ seriálové bomby? Už onedlho sa spustia

BRATISLAVA - Nový rok už tradične prináša nové prísľuby a nevyhýbajú sa ním ani televízie. Markíza a JOJ nám tak sľubujú viaceré pozoruhodné seriálové novinky. A vyzerá to tak, že je sa načo tešiť.

Za tieto seriály sa Markíza hanbiť nemusí

Jednou z najsľubnejších seriálových noviniek v USA bola v roku 2013 dráma z dielne televízie FOX - The Following. A po roku prichádza teraz už aj na Slovensko. Aj my sa tak budeme môcť nechať vtiahnuť do prenasledovania rafinovaného masového vraha, ktorý si po svojom úteku z prísne stráženej väznice, začne vyriaďovať staré účty, za pomoci tajomného kultu, nielen so svojou manželkou ale predovšetkým s detektívom, ktorý ho za mreže dostal.

Na vcelku originálny príbeh láka od minulého roku aj dráma televízie NBC Revolution. Ak si kladiete otázku, ako by svet fungoval bez elektriny, možno nájdete odpoveď práve v tomto seriály. Možno však dôležitejšou otázkou je to, kde sa elektrina tak náhle stratila a komu to vyhovuje.

Viete prví. Markíza má nové seriály a hollywoodske trháky

Príjemným prekvapením minuloročnej sezóny bola dráma zo stajne televízie CW Arrow. Televízia, ktorá dovtedy siahala predovšetkým po ženských témach, si teraz vybrala známy komiks, ktorý rozpráva príbeh milionárskeho syna Olivera Quinna, ktorého už všetci považovali za mŕtveho. Po svojom „znovuzrodení“ a návrate domov však zisťuje, že s niektorými vecami sa bude musieť vyrovnať doteraz nepoznaným spôsobom.

Z úplne iného súdku pochádza seriál Shameless. Nečudo, veď pochádza od televízie Showtime, ktorá má „iné“ príbehy akoby v náplni práce. V roku 2014 sa tak aj vy budete môcť stať súčasťou rodiny alkoholika Franka Galaghera a jeho šiestich detí, ktorí sa snažia pretĺkať životom najlepšie, ako vedia.

Na JOJ zaútočia Vikingovia aj tajní agenti

Na kvalitu vsadíte ak si už na začiatku roka nenecháte ujsť prvú sériu historického seriálu Vikingovia (Vikings) na TV JOJ. V deviatich častiach sa prenesiete do sveta dávno minulého, do sveta krutých Vikingov, ktorých do boja vedie Ragnar Lothbrok, najväčších hrdina tých čias.

V ponuke TV JOJ však nájdete aj jednu z najúspešnejších dramatických noviniek jesennej časti televíznej sezóny v USA - Agents of S.H.I.E.L.D.S. Možno na prvý pohľad neznámy názov divákom prináša známy komixový svet stajne Marvel, ktorá fanúšikom priniesla také mená ako Iron Man či Thor. A hoci v tomto seriály sa stretnete predovšetkým s inými menami, ak máte radi takéto príbehy, prídete si na svoje.

Tieto seriálové hity prinesie JOJ. Miestami to bude Horror

Nielen gurmáni si prídu na svoje v seriály televízie NBC Hannibal. Už čoskoro sa tak aj na TV JOJ budú degustovať tie najlahodnejšie pokrmy, ktoré bude podávať jeden z najväčších znalcov - kanibal Hannibal Lecter. Príbeh, ktorý si získal svetové menu hlavne vďaka filmu Mlčanie jahniatok sa vracia, aby vám porozprával, čo sa dialo predtým, než sa na plátne zjavil Anthony Hopkins a prepísal dejiny filmových psychopatov.

Poriadnu dávku strachu si však budeme môcť užívať už od januára na TV PLUS. Práve tu sa začne už onedlho rozvíjať kritikmi milovaný a cenami ovenčený seriál American Horror Story. Hoci zatiaľ vznikli tri série, jedinou súvisiacou čiarou medzi nimi je predovšetkým práve strach a strašidelné miesta, na ktorých sa dejú hororové veci. Tak, ako vás to nevystrašilo, ponechajte si miesto v kalendári vždy vo štvrtok večer.

Ladislav Bariak

 

Diskusia

Najčítanejšie