Diera do súkromia - divadlo súčasného tanca premiéruje Fugu

BRATISLAVA – Ako sa ľudia správajú v súkromí a ako na verejnosti? Netradičným spôsobom na to odpovie nové tanečno-hudobné predstavenie Divadla elledanse Fuga. Po prvýkrát sa divákom a diváčkam verejne predvedie 26. a 27. januára 2013 o 20-tej.

Diera do súkromia - divadlo súčasného tanca premiéruje Fugu
V Divadle elledanse na Miletičovej už 26. a 27. januára Zdroj:Vlado Holina

„Na javisku skúmame tri polohy. Ako sa ľudia cítia, keď sú sami vo svojom osobnom priestore, kde nie sú pozorovaní - či je to pre nich oslobodzujúce a môžu si robiť, čo chcú, alebo práve naopak, či sa vo vlastnej samote ešte viac kontrolujú. Potom, ako sa cítia, keď vedia, že sú pozorovaní – napríklad na verejných priestranstvách, kde okolo chodia ľudia. A napokon, ako sa chovajú, keď sú pozorovaní, ale nevedia o tom. Nevynechávame ani pocity samotného pozorovateľa,“ hovorí choreografka Lucia Holinová.

Dve tanečníčky a dvaja tanečníci reprezentujú podľa tvorcov štyri typy ľudských temperamentov.

Dôležitou súčasťou predstavenia je pôsobivá scéna, ktorá postupne odhaľuje dianie. Pred divákmi sa otvárajú okná či výrezy a práve cez tieto „fugy“ možno pozorovať príbehy. Od intímnych sól či duetov až po dynamické improvizácie.

Choreografie, v ktorých sa podarilo skĺbiť rôzne tanečné štýly – od súčasného tanca až po hip-hop, umocňuje sugestívna hudba skupiny MED. Fuga je obnovením vyše 10-ročného projektu Lucie Holinovej.

námet: Lucia Holinová, Vladimír Holina
réžia a choreografia:  Lucia Holinová
hudba: skupina MED
dramaturgia: Monika Čertézni
scéna: Vladimír Holina
kostýmy: Alena Kobielska
svetelný dizajn: Ints Plavnieks
foto a grafický návrh: Vladimír Holina
účinkujú:  Soňa Ferienčíková, Michaela Nezvalová, Radoslav Piovarči,  Miro Janík, skupina MED
produkcia: Anna Luptáková

Objednávky vstupeniek na rezervacie@elledanse.sk.

Zdroj: Zuzana Kizáková, PR

 

Red Kult
 

Diskusia

Najčítanejšie