Fico chce kvôli extrémistom meniť zákon. Toto ich má raz a navždy pribrzdiť

BRATISLAVA - Premiér Robert Fico odsúdil násilie počas protestu extrémistov proti utečencom v sobotu v bratislavských uliciach.

Fico chce kvôli extrémistom meniť zákon. Toto ich má raz a navždy pribrzdiť
Bratislavou pochodovali v sobotu tisícky extrémistov. Zdroj:SITA/Robert Tappert

„Nie je možné rešpektovať, aby niekto zneužíval slobody prejavu a zhromažďovania sa. Aby niekto zneužíval, či už prostredníctvom násilností alebo vytĺkania politického kapitálu, neonacistov a extrémistov tému, ktorá je európska a mimoriadne citlivá... Odmietam násilnosti vo vzťahu k ľuďom, odmietam násilnosti a poškodzovanie majetku, odmietam prejavy, ktoré boli jasne extrémistické a neonacistické,“ povedal Fico novinárom.

Zneužívanie témy migrantov extrémistickými a neonacistickými skupinami nebude premiér nikdy podporovať.

Predseda vlády plne podporil zásah polície voči extrémistom, vybraným policajtom sa chce v utorok osobne poďakovať.

Kotleba migrantmi odštartoval kampaň. Politológovia hovoria o zdvihnutom prste

Vláda chce podľa Fica diskutovať o zmene legislatívy, ktorá by predchádzala prejavom extrémizmu a násiliu v uliciach. Kabinet by chcel zákonne obmedziť zhromaždenia extrémistických skupín – aby sa dali buď zakázať, respektíve by sa mohli konať iba v konkrétnom priestore – teda by nemohlo ísť o pochody, ale o zhromaždenie na jednom mieste.

Premiér zdôraznil, že tému migrantov vláda nepodceňuje a považuje ju za prioritnú. Na summite Európskej únie koncom týždňa Slovensko bude presadzovať zákaz zavedenia povinných kvót pre migrantov pre jednotlivé krajiny.

Policajný záťah na utečencov. Zo Slovenska ich vyhostia do Maďarska

Parlament by mal o migrantoch diskutovať v utorok o 14:00, Fico chce k tomuto bodu vystúpiť v pléne národnej rady. Predseda vlády predpokladá, že parlament prijme uznesenie, ktorým odmietne zavedenie povinných kvót pre migrantov.

Problém s migrantmi sa podľa premiéra musí riešiť predovšetkým v krajinách, z ktorých do Európy odchádzajú. Podľa Fica sa potvrdzuje ekonomický charakter migrácie, 80 až 90 percent migrantov tvoria podľa predsedu vlády mladí muži.

SITA
 

Diskusia

Podporili by ste takúto zmenu zákonov?

Najčítanejšie