Hackeri sa priznali, z politikov im je na zvracanie

Bratislava - Útoky hackerov na stránky prezidentských kandidátov boli cielené.

Priznávajú sa k tomu samotní hackeri na internete, upozornil ...

Zdroj: www.xpc.ro

Bratislava - Útoky hackerov na stránky prezidentských kandidátov boli cielené.

Priznávajú sa k tomu samotní hackeri na internete, upozornil na to denník Sme. Cieľom útokov bolo preveriť bezpečnosť webov jednotlivých kandidátov.

Ako informovalo Aktuálne.sk boli útoky vedené proti stránke Zuzany Martinákovej a Ivana Gašparoviča. Hackeri však priznávajú zásahy aj na webe Ivety Radičovej.

Ako vyzerali zásahy?

Počas prvého zásahu do Gašparovičovho webu dopísali hackeri v sekcii Prečo kandidujem formulu: "Toto všetko mi do hlavy natlačil ujo Fico, ale nemám to nikomu hovoriť. Popravde, ja mu moc neverím, že to robí pre moje dobro. Ale zase s prezidentským platom som celkom spokojný a preto som si povedal, prečo by som sa mu nepodvolil. Na dôchodok sa mi ešte ísť nechce."

Prečítajte si: Aj s Gašparovičovým webom sa pohrali hackeri

Zdroj: TASR

Pri svojom druhom výstrelku sa nechali inšpirovať nedávnymi brbtami prezidenta a prepísali funkciu na "Prezident hlavy štátu Slovenskej republiky" a zmenili prezidentovo heslo na "Myslím sociálne a cítim sociálne a myslím národne".

Na Martinákovej stránke sa naopak objavil oznam o skončení kandidatúry.

Prečítajte si: Na stránke Martinákovej bol oznam o stiahnutí kandidatúry

Web Ivety Radičovej hovoril o tom, že prezidentský post je iba bábkou a Radičová kandiduje preto, aby sa šéf jej strany SDKÚ-DS Mikuláš Dzurinda zbavil konkurencie.

Odkazy kandidátom

Hackeri zverejnili na internete aj dôvody, prečo si zobrali na mušku weby kandidátov.

"Drvivá väčšina politických kreatúr, ich poskokov predpokladá, že šlo o kampaň. Kampaň je prostriedok, nie cieľ. Šlo o to, poukázať na to že IT služby sú na Slovensku nekvalitné. Vo väčšine prípadov," uviedli. Dodali, že z politikov im je na vracanie.

Zdroj: SITA

Každému z kandidátov spravili hodnotenie ich webu z pohľadu bezpečnosti. Martinákovej stránku ohodnotili slovami "bieda a plač. Gašparovič a Radičová patria k priemeru. Stránky kandidátov Dagmar Bollovej a Milana Melníka riadia k slabšiemu priemeru. František Mikloško má namiesto webu podľa hackerov iba blogspot.

Posolstvo občanom

Pri svojom prehlásení nezabudli hackeri ani na občanov. Odkazujú im, že voľby sú iba šaškáreň pre slaboduchých.

"Bez ohľadu na to, ako sa rozhodnete, rozhodnete sa zle. Bývalí eštebáci, komunisti a privatizéri sa Vám smejú do tváre a žijú svoj luxusný život za naše i Vaše peniaze," dodali v prehlásení.

Podali trestné oznámenia

Tímy Martinákovej a Gašparoviča už avizovali, že podajú trestné oznámenie na neznámeho páchateľa. Martináková tak už urobila a podala oznámenie na Generálnej prokuratúre.

 

Diskusia

Najčítanejšie