Hlinovi sa pomery v OĽaNO nepáčia. O zotrvaní sa rozhodne čoskoro

BRATISLAVA - Rozhodnutie o zotrvaní poslanca Alojza Hlinu v poslaneckom klube Obyčajných ľudí a nezávislých osobností (OĽaNO) sa blíži. Už o niekoľko dní by sa malo uskutočniť rokovanie, na ktorom Hlina povie definitívne rozhodnutie ohľadne svojej politickej kariéry.

Hlinovi sa pomery v OĽaNO nepáčia. O zotrvaní sa rozhodne čoskoro
Obzerá sa Alojz Hlina po novom poslaneckom klube? O svojej budúcnosti zatiaľ vraj nerozhodol. Zdroj:TASR/Martin Baumann

Už aj tak naštrbené vzťahy poznačil aj utorkový poslanecký klub hnutia. Hlinovi sa totiž nepáčilo, že pozmeňujúci návrh jeho spolustraníkov k návrhu zákona o inteligentných dopravných systémoch, zachraňoval jednotu poslaneckého klubu Smeru-SD.

„Náš klub bol živý. Bol som prekvapený z toho celého, čo sa v utorok odohralo,“ potvrdil Hlina.

Aj napriek tomu však nechce povedať, ako sa rozhodne. Hoci pripúšťa, že za každú cenu „tam zostať nechcem“, na rozhodujúce rokovanie chce ísť s otvorenými ušami. Jeho idea na transformáciu nezávislej partaje však zatiaľ veľa šancí na úspech nemá. To si uvedomuje aj samotný Hlina.

Hlina dáva poslaneckému klubu OĽaNO košom. Zatiaľ dočasne

„Udrží ma tam, keď budem vedieť, čo staviam. Nikdy som nehovoril o transformácii na klasickú politickú stranu, ale navrhoval som hybridnú štruktúru. Mal by to byť teda organizmus, ktorý zachová princíp dolievania čerstvej krvi a zároveň má tylové zabezpečenie. Nemôžete ísť do vojny, keď nemáte krytý chrbát,“ poznamenal.

Zároveň odmieta kritiku, podľa ktorej prišiel s týmito návrhmi napriek tomu, že poznal ideu fungovania OĽaNO.

„Celé je to príbehom Igora Matoviča a toho, či to zvládne. Aj pred voľbami som však o tomto projekte hovoril ako o rovnici s mnohými neznámymi, ktoré treba postupne dosádzať. Tá rovnica totiž musí byť vypočítateľná. (...) Som schopný kompromisu, je však ťažké sa na niečom dohodnúť, keď neviete, čo by to malo byť. Niektoré výzvy sú príliš náročné,“ dodal Hlina.

Ladislav Bariak

 

Diskusia

Myslíte si, že Alojz Hlina založí vlastnú politickú stranu?

Najčítanejšie