Ja a sexuálne večierky či platený sex s neplnoletou? Nezmysel, tvrdil Berlusconi súdu

MILÁNO - Taliansky expremiér Silvio Berlusconi v piatok pred súdom v Miláne odmietol tvrdenia, že mal pohlavný styk s maloletou Maročankou a platil sex každému hosťovi v jeho vile neďaleko Milána.

Ja a sexuálne večierky či platený sex s neplnoletou? Nezmysel, tvrdil Berlusconi súdu
Berlusconi je obvinený aj za zneužitie svojho postavenia. Zdroj:TASR/AP

Vo výpovedi pred súdom Berlusconi trval na tom, že v jeho rezidencii sa nekonali nijaké sexuálne večierky. Podotkol, že správy o nich sú zveličené.

Berlusconi vypovedal v kauze, v ktorej je obvinený za platený sex s vtedy neolnoletou Karimou Mahrúgovou, známejšou skôr pod prezývkou Ruby, a za zneužitie svojho postavenia s cieľom ututlať celú záležitosť.

Expremiér sa vyjadroval spontánne, ako to dovoľuje taliansky justičný systém. Jeho dnešné výroky pred súdom nebudú mať vplyv na výpoveď pod prísahou. Obhajoba avizovala, že Berlusconi nebude svedčiť a nepodrobí sa ani krížovému výsluchu.

Berlusconi je ochotný vzdať sa v záujme krajiny politiky

Proces s Berlusconim sa začal v apríli 2011 a bude trvať ešte niekoľko mesiacov.

Ako svedkov Berlusconiho tím mieni predvolať celú plejádu prominentných politikov a ľudí zo šoubiznisu, napríklad aj talianskeho exministra zahraničných vecí Franca Frattiniho, ale aj tlmočníka, ktorý má potvrdiť, že Berlusconi omylom považoval Ruby za neter bývalého egyptského prezidenta Husního Mubaraka.

Expremiér aj dnes pred súdom zopakoval, že nevedel, že Ruby je maloletá; bol presvedčený o tom, že má aspoň 24 rokov.

V prípade uznania viny hrozia Berlusconimu tri roky väzenia za sex s maloletou a 12 rokov za zneužitie právomoci verejného činiteľa.

Silvio Berlusconi podal demisiu 11. novembra 2011, keď jeho pozíciu oslabili škandály, problémy s väčšinou v parlamente i kríza v eurozóne.

TASR
 

Diskusia

Veríte Berlusconiho obhajobe?

Najčítanejšie