Jágr odkazuje Soukalovej: Nabudúce choď na ostro a vyhráš zlatú

SOČI - Česká biatlonistka Gabriela Soukalová zaujala v utorok na ZOH hneď dvakrát. Najprv heroickým výkonom v stíhačke, v ktorej poskočila z 29. na 4. miesto, a potom zaujímavými vyhláseniami po pretekoch.

Jágr odkazuje Soukalovej: Nabudúce choď na ostro a vyhráš zlatú
Soukalovú počas závodu trápila jej spodná bielizeň. Zdroj:TASR/AP

Soukalová prišla o medailu na poslednej streľbe, kde spravila jednu chybu. V poslednom okruhu dokázala predbehnúť Ukrajinku Valj Semerenkovú, no na tretiu Teju Gregorinovú zo Slovinska už nestačila.

"Stále som si musela narovnávať nohavičky. Keby som si ich vyťahovala o niečo menej, tak by som bola v cieli o nejakú tú desatinu rýchlejšie," smiala sa česká biatlonistka, ktorú citoval server sport.cz.

"Žartujem... Máme biele kombinézy, tak sme si museli zaobstarať niečo, čo nebude presvitať. Bola som opatrná a nechcela som, aby servismani a ľudia okolo trate videli... Videli to priehľadné. Tak som si to musela stále narovnávať," rozdávala úsmevy Soukalová.

Soukalová, ktorá je dcérou slovenskej bežkyne na lyžiach a striebornej medailistky zo ZOH 1984 v Sarajeve Gabriely Svobodovej-Sekajovej, vyhrala v tejto sezóne tri individuálne preteky Svetového pohára a šancu na zisk medaily má i v ďalších olympijských súťažiach.

Jej výkon ocenil aj český hokejista Jaromír Jágr, ktorý sa o jej vystúpení dočítal na internete. "Z 29. miesta na štvrté. Klobúk dole! Gabina, pokiaľ je to s tými nohavičkami pravda, tak nabudúce musíš ísť naostro a máme zlato," odkázal Soukalovej cez svoju facebookovú stránku 41-ročný veterán.

V utorkovej stíhačke na 10 km triumfovala Bieloruska Darja Domračevová. Slovenská reprezentantka, zlatá zo šprintu Anastasia Kuzminová, skončila šiesta so stratou 58,4 sekundy na víťazku.

TASR , Red Šport
 

Diskusia

Najčítanejšie