Jurinová: SaS by bola rada, keby sme zostali v klube

Bratislava - Strana SaS sa snaží, aby traja Obyčajní ľudia neopustili jej poslane...

Poslankyňa občianskeho združenia Obyčajní ľudia Erika JurinováPoslankyňa občianskeho združenia Obyčajní ľudia Erika Jurinová Zdroj: TASR

Bratislava - Strana SaS sa snaží, aby traja Obyčajní ľudia neopustili jej poslanecký klub.

"Nie je to nejaký tlak, skôr snaha. Určite by boli radi, keby to zostalo tak, ako je," povedala dnes poslankyňa Národnej rady SR Erika Jurinová (SaS/OĽ).

Potvrdila, že otázka zotrvania alebo vystúpenia trojice Erika Jurinová, Martin Fecko a Jozef Viskupič z poslaneckého klubu SaS by sa mala uzavrieť na stredajšom rokovaní klubu.

"V stredu je zvolaný poslanecký klub a jeden bod programu je riešenie situácie, ktorá je. Dovtedy sa nebudeme k tomu vyjadrovať," vyhlásila s tým, že trojica si necháva do stredy čas na rozhodnutie. Jej kolega Fecko pre TA3 dnes pripustil, že trojica je naklonená možnosti vystúpiť z klubu a stať sa nezávislými poslancami tak, ako ich líder Igor Matovič.

Matovič: Vyrazili ma ako prašivého psa

Jurinová zdôraznila, že nech sa stane čokoľvek, Obyčajní ľudia budú podporovať vládnu koalíciu a plnenie programového vyhlásenia vlády. "Či odídeme alebo zostaneme, budeme sa stále cítiť ako súčasť koalície. Naše myšlienky sú podobné ako myšlienky koalície, tak nie je dôvod na ďalšie špekulácie," poznamenala.

Matovič musel klub SaS opustiť po tom, ako hlasoval za novelu zákona o štátnom občianstve z dielne opozičného Smeru-SD. Líder SaS Richard Sulík zdôraznil, že hlasovanie s opozíciou nebol jediný dôvod na Matovičovo vylúčenie.

Matovič dnes prostredníctvom tlačového vyhlásenia garantoval, že Obyčajní ľudia sa nebudú správať zbrklo a neuvážene, ako to predviedli poslanci strany Sloboda a Solidarita pri jeho vylúčení. 

"Sám za seba a aj mojich troch kolegov, ktorých veľmi dobre poznám, môžem garantovať, že nech príjmu akékoľvek rozhodnutie, vždy dodržíme svoj sľub, ktorý sme dali občanom Slovenskej republiky. Hlasovaním za programové vyhlásenie vlády sme totiž sľúbili, že stojíme na strane vlády Ivety Radičovej a budeme podporovať prijatie zákonov, ktoré budú v súlade s programovým vyhlásením vlády. Preto hlasy štyroch poslancov občianskeho hnutia Obyčajní ľudia za akejkoľvek situácie budú vždy hlasmi vládnej koalície Ivety Radičovej."

 

Diskusia

Najčítanejšie