Košiciam chýba rozpočet. Otázny je aj názov klubu

Košice - Futbalisti MFK Košice odštartovali v pondelok letnú prípravu na novú sezónu kondičným tréningom v rekreačnej oblast...

Zdroj: TASR

Košice - Futbalisti MFK Košice odštartovali v pondelok letnú prípravu na novú sezónu kondičným tréningom v rekreačnej oblasti Bankov.

V hráčskom kádri k výrazným zmenám nedošlo, no v najbližšom období by malo dôjsť k jeho prestavbe.

V realizačnom tíme pribudli tri nové mená. Na poste hlavného trénera vystriedal Štefana Tarkoviča predbežne Ladislav Šimčo, asistentom bude Anton Šoltýs a brankárov povedie Michal Hurtúk. Meno kondičného trénera zostáva nezmenené Rastislav Švický.

"Prvé dva týždne povediem prípravu MFK Košice ja a potom sa uvidí. Keď všetko dobre pôjde a nevyskytnú sa nejaké problémy tak sa môže stať aj to, že zostanem trénerom. Som pripravený prijať tento post, keďže som v Corgoň lige ešte netrénoval. V kádri by malo dôjsť k výrazným zmenám, určite to omladíme z vlastných zdrojov a mám prísľub od prezidenta klubu, že sa na niektoré posty budú hľadať náhrady, takže určite dôjde k výrazným zmenám," povedal Šimčo.

Po odchode Martina Juhara do pražskej Sparty opustili definitívne košický klub ďalší dvaja hráči. "Dvom hráčom skončili zmluvy, a to Kolbasovi a Cicmanovi. Niektorí hráči majú ešte osobné voľná, konkrétne Djokovič, Matič, Tofiloski a Čonka. Hráči, ktorí boli v jarnej časti preradení do B-mužstva mali osobné pohovory s prezidentom klubu Blažejom Podolákom a dostali ešte týždeň voľno. Počas tohto týždňa sa teda budeme dávať pomaličky dokopy, uviedol vedúci A-mužstva MFK Košice.

Tŕňom v päte košického klubu sú financie. Rozpočet  na novú sezónu nie je známy, pretože nemá vysporiadané vzťahy s mestom. "Bol by som rád, ak by sme to do konca tohto týždňa ukončili. Nejde o perspektívne financovanie klubu, skôr o ukončenie nejakých vzťahov a o ďalšom fungovaní na nadchádzajúce obdobie. Mesto má predstavu, že sa chce venovať a podporovať mládež, nie dospelých. Záleží teda, ako sa dohodneme s mestom a ako prebehnú kroky so vstupom potenciálnych akcionárov," načrtol predbežný výsledok rokovaní prezident klubu MFK Košice Blažej Podolák.

"Ak by sme sa nedohodli, tak model by bol taký, že mesto by už nebolo akcionárom v klube. Nechcem o tom špekulovať, ale ak bude výsledkom rokovaní, respektíve požiadavkou zmena názvu klubu, tak sa to môže reálne stať," dodal.  

Košičania sa budú pripravovať prvý týždeň v domácich podmienkach, v pondelok 20. júna by mali odcestovať na sústredenie do Rakúska. Predbežne majú potvrdené tri zápasy s nemeckými Eintrachtom Frankfurt, Dynamom Drážďany, českým klubom Sparta Praha a štvrtý súper je doposiaľ neznámy.

Po návrate absolvujú prípravu opäť v domácom prostredí a blok prípravných zápasov ukončia 9. júla v Maďarsku. Generálku pred štartom CL absolvujú na ihrisku DVSC Debrecín.

 

Diskusia

Najčítanejšie