• 15. január 2011, 20:26

Kristína je cieľavedomá

Ženské meno Kristína má grécky pôvod a v preklade znamená "kresťanka". Toto meno patrí na Slovensku k populárnym a nositeľky oslovujeme Tina, Tinka, Kristínka. Meniny oslavujú 16. januára. Kristíny konajú s veľkou rozvahou a nedajú sa len tak ľahko rozhnevať. Stoja oboma nohami pevne na...

Ženské meno Kristína má grécky pôvod a v preklade znamená "kresťanka". Toto meno patrí na Slovensku k populárnym a nositeľky oslovujeme Tina, Tinka, Kristínka. Meniny oslavujú 16. januára.

Kristíny konajú s veľkou rozvahou a nedajú sa len tak ľahko rozhnevať. Stoja oboma nohami pevne na zemi. Sú cieľavedomé a dôkladne študujú, či ide o filozofiu, právo alebo ekonómiu.

Už v dievčenskom veku sú Kristínky roztomilé, ale aj opatrné a dosť uzavreté. V citovej oblasti oceňujú porozumenie a nežnosť. Ich zdravie je v podstate dobré, no v detstve si vyžadujú veľkú opateru.

Kristínam prospeje striedmosť v strave a častý pobyt v prírode. Obľúbená farba týchto žien je pomarančová a biela, ochranné kamene jaspis a nefrit. Ich totemová rastlina je encián.

Panna a mučenica, patrónka mlynárov SVÄTÁ KRISTÍNA z Bolsena patrí k tým mučeniciam, za smrť alebo tresty ktorých sú zodpovední ich otcovia - bezcitní a bez lásky.

Mučenica SVÄTÁ KRISTÍNA z Perzie, ďalej slovenská speváčka KRISTÍNA PELÁKOVÁ, herečky KRISTÍNA SVARINSKÁ i KRISTÍNA FARKAŠOVÁ patria medzi ženy s menom KRISTÍNA.

V piesni KRISTÍNKA SNÁĎ IBA SPÍ toto meno ospieval aj Peter Nagy.

Zdroj: TASR

 

 

Diskusia

Najčítanejšie