Charlie Sheen má finančné suchoty. Šetriť chce na deťoch

WASHINGTON/BRATISLAVA – Kedysi peniaze rozhadzoval, teraz chce šetriť – aj na vlastných deťoch. Populárny americký herec Charlie Sheen, ktorý po rozvode obom synom vyplácal 55-tisíc dolárov, v súčasnosti žiada, aby mohol platiť menej.

Charlie Sheen má finančné suchoty. Šetriť chce na deťoch
Sláva Charlieho Sheena začína upadať, čo už pocítil aj finančne. Zdroj:TASR/AP

Kým bol hviezdou komediálneho seriálu Dva a pol chlapa, patril Sheen k najlepšie plateným hercom v Amerike. Ešte aj vlani vďaka seriálu zbohatol, keď svoje autorské práva predal za takmer 27 miliónov dolárov.

O to prekvapivejšie je, že sa teraz 50-ročný herec ulakomil na alimenty, ktoré posielal svojim deťom. Ako informujú americké médiá, ide o šesťročné dvojičky Boba a Maxa z manželstva s bývalou maklérkou Brooke Muellerovou.

Charlie Sheen vyšiel s pravdou von: Je HIV pozitívny

Až dosiaľ jej Sheen dával na deti 55-tisíc dolárov mesačne tak, ako mu pri rozvode nariadil súd. Hercova finančná situácia sa však od roku 2011, keď ho zo seriálu vyhodili, citeľne zhoršila a jeho príjmy výrazne klesli.

Má problém postarať sa o deti

Bývalý búrlivák, ktorý striedal partnerky, zápasil so závislosťou od drog a alkoholu, dnes prežíva ťažké obdobie. Ako vlani oznámil, následkom zhýralého života je HIV pozitívny.

Keďže upadá i jeho kariéra, má problém postarať sa o svoje deti, ktorých má dokopy päť. S Muellerovou sa rozviedol v roku 2011.

Sheen sa na súd obrátil so žiadosťou, aby mu výšku výživného znížil, pretože klesli aj jeho zárobky. Počas nakrúcania Dva a pol chlapa dostával totiž 613-tisíc dolárov mesačne a dnes už vraj zarába iba asi 87-tisíc.

Rozorvaný, koktavý, no odvážny! Martin Sheen pochválil syna za priznanie k HIV

Drahá liečba, veľké dlhy

Obľúbený herec, známy aj z filmov Čata, Wall Street, Mladé pušky, Traja mušketieri či paródií Horúce strely, sa okrem toho posťažoval, že zhruba 105-tisíc dolárov mesačne minie aj na účty a iné poplatky, ďalších 25-tisíc stojí jeho drahá liečba a má i veľké dlhy.

Médiá však Sheenovu úprimnosť spochybňujú. Podľa niektorých zdrojov má vyššie príjmy, ako priznal. Napríklad spravodajská agentúra AP ich odhaduje na 167-tisíc mesačne.

Či sa Sheenovi podarí presvedčiť súd, sa uvidí v apríli, na kedy ho predvolali. Ako herec už medzitým naznačil, o zníženie alimentov sa chce pokúsiť aj pri dcérach – 11-ročnej Sam a 10-ročnej Loly, ktoré má s bývalou manželkou, herečkou Denise Richardsovou. Aj tým platí 55-tisíc dolárov mesačne.

rak
 

Diskusia

Najčítanejšie