FOTO: Masaryk dorazil do slovenských kín. Pozrite si fotografie z premiéry filmu

BRATISLAVA - Po svetovej premiére na Berlinale a historickom triumfe na 24. udeľovaní Českých levov mieri Masaryk do slovenských kín.

Film režiséra Juliusa Ševčíka venovaný jednému životnému obdobiu diplomata a politika Jana Masaryka, v hlavnej úlohe s českým hercom Karlom Rodenom, predstavili tvorcovia v Bratislave. 

Kiskova reakcia na film Únos: Najsmutnejšie je, že je to pravda

"Prvý nápad natočiť príbeh o Janovi Masarykovi prišiel zhruba pred piatimi rokmi, celú dobu až do nakrúcania sa scenár vyvíjal," uviedol na tlačovej konferencii režisér k historickej dráme, ktorá získala 12 Českých levov.

Patrí jej ocenenie v kategórii najlepší český film a na konte má aj 12 nominácií na národnú filmovú cenu Slnko v sieti, ktorú udeľuje Slovenská filmová a televízna akadémia (SFTA). Pod scenárom sú spolu s Juliusom Ševčíkom podpísaní Petr Kolečko a Alex Koenigsmark.

"Bola to veľmi pekná práca, všetci boli veľmi príjemní. Nebolo to úplne jednoduché, ale scenár bol krásny, mal som možnosť hrať v angličtine, to bolo tiež príjemné, tá postava bola veľmi pekne napísaná," zhodnotil nakrúcanie Karel Roden, excelujúci v hlavnej úlohe Masaryka.