Kto zabil Lauru Palmer? David Lynch sa vracia do Mestečka Twin Peaks

LOS ANGELES - Dohadom je koniec. Fanúšikovia obľúbeného seriálu 90. rokov sa do Mestečka Twin Peaks môžu naisto vrátiť už tento rok. Na putovnej konferencii americkej Asociácie televíznych kritikov (TCA) to v pondelok potvrdil režisér slávneho televízneho programu David Lynch. Počas krátkeho rozhovoru prezradil aj to, prečo sa vlastne podujal oživiť kultovú sériu.

Kyle MacLachlan
V tretej sérii Mestečka Twin Peaks nebude chýbať jeho hlavná hviezda špeciálny agent Dale Cooper, ktorého opäť stvárni Kyle MacLachlan. Zdroj:IMDb.com

Mestečko Twin Peaks (1990) bude pokračovať svojou treťou sezónou 21. mája na televíznej stanici Showtime, a to rovno dvojhodinovou premiérou. Oznámil to prezident americkej káblovej televízie David Nevins na putovnej konferencii TCA, pričom podotkol, že pre predplatiteľov jej internetovej platformy bude vzápätí k dispozícii aj tretia a štvrtá epizóda seriálu.

Nie tak vzdialená budúcnosť: Ženy v zajatí tradičných hodnôt

Dovedna bude mať 18 hodinových častí, ktoré režisér David Lynch pôvodne nakrútil ako film. Až neskôr sa rozhodol ich postrihať do jednotlivých pokračovaní. Podľa portálu Deadline.com ich Nevins videl spolu s programovým riaditeľom televízie Garym Levinom a povedal: "Je to, akoby ste boli na Lynchovi závislí."

Informácie potvrdil samotný 70-ročný filmár, ktorého prítomnosť na konferencii zúčastnení nečakali. Absolvoval 15-minútové kolo otázok, píše portál The Hollywood Reporter. "Milujem svet Twin Peaks. Často som uvažoval nad tým, čo by sa mohlo diať," odpovedal na otázku, prečo sa rozhodol pokračovať v nakrúcaní kultovky.

V seriáli opäť zahviezdi Kyle MacLachlan ako špeciálny agent FBI Dale Cooper, pričom sa po jeho boku objaví aj samotný Lynch. Herecké obsadenie doplnia herečky z pôvodných dielov Mädchen AmickKimmy Robertson, ale aj nováčikovia Laura Dern, ktorá by mala mať úlohu aj v pripravovanej ôsmej snímke Hviezdnych vojen, a Robert Forster. Ten má na konte nomináciu na Oscara v kategórii Najlepší herec vo vedľajšej úlohe za film Jackie Brown (1997).

Mrcha za milión: Hlavná hviezda Hry o tróny zarába kráľovsky

Rovnako ako to bolo pri Akty X, ďalšom divácky mimoriadne úspešnom seriáli z 90. rokov, aj tvorcovia Twin Peaks si dávajú s prezrádzaním detailov načas. Na predčasné otázky novinárov, či sa chystá aj štvrtá séria, tak odpovedali, že to nevylučujú, no nechcú o tom ešte hovoriť, kým sa neuzavrie tretia.

Čo sa týka resuscitácie známych televíznych hitov spred dvadsiatich rokov, svojej druhej šance sa dočkal aj MacGyver. Nestretol sa však s úspechom ani u kritikov ani u divákov. V súčasnosti sa tiež hovorí o vrátení sa v čase pri Čarodejniciach (Charmed, 1998). Viac podrobností sa však zatiaľ nevie.

Marek Majzon

 

Diskusia

Najčítanejšie