Milovníci Indianu Jonesa sa potešia. Ford a Spielberg majú prekvapenie

NEW YORK - Režisér Steven Spielberg a herec Harrison Ford sa dohodli, že spolu nakrútia v poradí už piaty z filmov o archeológovi Indianovi Jonesovi. Film by mal mať premiéru v lete 2019. Informovala o tom v utorok agentúra AP s odvolaním sa na vyhlásenie spoločnosti Walt Disney.

Milovníci Indianu Jonesa sa potešia. Ford a Spielberg majú prekvapenie
Po zopakovaní si úlohy Han Sola v siedmom pokračovaní Star Wars sa Harrison Ford vráti aj v Indianovi Jonesovi. Zdroj:Disney Studios

"Indiana Jones je jedným z najväčších hrdinov v dejinách kinematografie a my sa už nevieme dočkať roku 2019, keď ho opäť vrátime na filmové plátno," uviedol Alan Horn, riaditeľ spoločnosti Walt Disney. Zatiaľ posledný diel série nazvaný Indiana Jones a kráľovstvo krištáľovej lebky mal premiéru v roku 2008.

"Je nezvyčajné mať k dispozícii takú dokonalú kombináciu režiséra, producentov, herca a úlohy a nás nesmierne teší, že sa do tohto dobrodružstva môžeme pustiť s Harrisonom a Stevenom," dodal Horn.

VIDEO: Hviezdne vojny vypustili ďalšiu upútavku. Han Solo vyzerá spokojný

Od prvého filmu uplynuli desiatky rokov

Prvý zo série filmov o osudoch archeológa a cestovateľa Indianu Jonesa nazvaný Dobyvatelia stratenej archy bol do kín uvedený v roku 1981. Po ňom nasledovali Indiana Jones a chrám skazy (1984), Indiana Jones a posledná krížová výprava (1989) a už zmienený film z roku 2008.

Režisérom všetkých štyroch dielov bol Steven Spielberg a titulnú postavu stvárnil Harrison Ford, ktorý oslávi 77. narodeniny necelý týždeň pred premiérou piateho pokračovania série naplánovanej na 19. júla 2019.

TASR
 

Diskusia

Najčítanejšie