Nie tak vzdialená budúcnosť: Ženy v zajatí tradičných hodnôt

LOS ANGELES - Vo svete netflixoviek sa o slovo tentokrát hlási videostreamovacia služba Hulu. Vo svojej ponuke pre rok 2017 stavila primárne na adaptáciu knihy The Handmaid´s Tale spisovateľky Margaret Atwood. Príbeh pritom napísala ešte v roku 1985, no otázka tradičných hodnôt a podriaďovania žien pre "vyššie dobro" zámoria je zdá sa znovu aktuálna.

The Handmaid´s Tale,
Nový seriál od videostreamovacej služby Hulu nesie názov The Handmaid´s Tale. Zdroj:MGM Television

The Handmaid´s Tale je príbehom života v dystopickej fiktívnej krajine, kedysi Spojených štátoch amerických. V Gileade prevládajú najmä klimatické katastrofy a klesajúca pôrodnosť. V rámci zachovania tradičných hodnôt sú jediné zostávajúce plodné ženy nútené rozmnožovať sa s takzvanými Veliteľmi.

Seriály 2017: Kosti končia, Sherlock čelí svojim vnútorným démonom

Offred (Elisabeth Moss) sa v tejto hroznej spoločnosti musí vedieť orientovať nielen medzi nimi, ale aj ich krutými Manželkami či ostatnými konkubínami, ktorých jediným cieľom je prežiť a nájsť stratené dcéry.

V hlavnej úlohe desaťdielnej televíznej drámy sa okrem Moss objaví tiež Alexis Bledel ako jej priateľka Offglen. Herečka môže byť pritom divákom známa ako Rory, dcéra Lorelai, v rodinnom seriáli Ženy z rodu Gilmorovcov (Gilmore Girls, 2000).

Seriál bude mať celosvetovú premiéru 26. apríla 2017.

 

Marek Majzon

 

Diskusia

Najčítanejšie