Perinbaba pokračuje po tridsiatich rokoch. Sneh z periny bude umelý

POPRAD - Filmári na čele s režisérom Jurajom Jakubiskom začnú v sobotu v Kežmarku nakrúcať pokračovanie filmovej rozprávky Perinbaba z roku 1985. Pred rokom ho museli pre nedostatok snehu odložiť. Ako miesto natáčania si vybrali priestor pred tamojšou Bazilikou sv. Kríža, kde sa bude odohrávať scéna predvianočného trhu, ktorý je jednou z úvodných scén filmu. Na vytvorenie zimnej atmosféry však použijú snežné delo.

Giulietta Masina, Perinbaba,
Perinbabu aj v pokračovaní stvárni Giulietta Masina. Vďaka počítačovej technológii. Zdroj:IMDB.com

"Dej druhej časti nadväzuje na prvú Perinbabu. Rozprávka sa skončila svadobným tancom Alžbetky a Jakubka pred starým mlynom. Dvojka sa začína v starom mlyne, kde Alžbetka dáva svojmu synovi Lukášovi na krk medailón a vypravuje ho do sveta. Pokračovanie rozprávky je o putovaní Lukáša svetom, o hľadaní šťastia a lásky," informoval médiá režisér Juraj Jakubisko.

Prípravy na nakrúcanie sa začali približne pred dvoma týždňami. Nasledoval výber komparzistov, remeselníkov a hudobníkov, ktorí si majú v rozprávke zahrať. "Spomedzi asi tisícky už pred rokom prihlásených komparzistov sme si vybrali približne 47 dospelých a 10 detí," informovala riaditeľka produkčnej spoločnosti Deana Jakubisková. V piatok ich podľa jej slov čaká kostýmová skúška, v sobotu samotné nakrúcanie. Ako dodala, výrobcu kapcov, pernikárku, pomocného kováča a košikára si zahrajú originálni remeselníci.

Ako prezradila Jakubisková, hlavného predstaviteľa syna Jakuba a Alžbetky hľadali filmári takmer rok, nakoniec si vybrali slovenského herca Lukáša Frlajsa. "Som úprimne rada, že Lukáš zvíťazil po ročnom náročnom hereckom konkurze, ktorý sa realizoval nielen na Slovensku, ale i v Čechách, a bude hrať Lukáša. Dnes sa už môžem priznať, že som mu držala celý čas palce," zdôverila sa producentka filmu. O obsadenie dôverne známych postáv Zubatej a Perinbaby sa postará moderná technológia.

"Hlavné ženské úlohy budú hrať pôvodné herečky. Jednu z premien Zubatej si zahrá pani Ľudmila Swanová a Perinbabou bude opäť Giulietta Masina. Využijem modernú digitálnu technológiu a spravím zázrak pre diváka, oživím postavy a ich predstaviteľky tak, ako si ich divák zamiloval v prvom príbehu. A tak sa dve nesmrteľné bytosti naozaj stanú nesmrteľnými," povedal režisér. Jakubisko zároveň prezradil, že do podtatranského mesta a jeho okolia sa Perinbaba vráti aj v lete.

SITA
 

Diskusia

Najčítanejšie