Seriály 2017: Kosti končia, Sherlock čelí svojim vnútorným démonom

BRATISLAVA - Seriálová sezóna pokračuje zimou a jarou roka 2017. Nasledujúci polrok prinesie premiéru sľubnej minisérie z dielne herca Toma Hardyho, prinavráti slávu niekdajšiemu seriálovému hitu Mestečko Twin Peaks a s humorom sa pozrie na to, kto platí za škodu spôsobenú bitkami superhrdinov. Fanúšikovia sa však už od januára budú musieť začať lúčiť s obľúbenou dvojicou Dr. Brennanová a Booth. Seriál Kosti vstupuje do svojej záverečnej 12. sezóny.

Hudba 2017: Bowieho nedožitá sedemdesiatka a koncert Depeche Mode v Bratislave

Okrem Kostí (Bones), ktorých finálne časti začala televízna stanica Fox vysielať v utorok, budú musieť dať diváci zbohom aj Upírskym denníkom (Vampire Diaries). Tínedžerská fantasy adaptácia kníh Lisy Jane Smith začína 10. marca svoju 8. sériu. Koniec bude aj všetkým lžiam medzi štyrmi stredoškoláčkami v tínedžerskej dráme Pretty Little Liars. Siedma séria príde na rad 18. apríla.

Diváci sa však môžu tešiť na zaujímavé televízne a videostreamovacie tituly. Ako prvá sa 7. januára predstaví osemdielna miniséria Taboo, ktorú spolurežíroval britský herec Tom Hardy. O tri dni na to uvedie služba Netflix všetky epizódy fantasy hororu Lemony Snicket´s A Series of Unfortunate Events. Január ukončí spin-off populárneho animovaného seriálu Adventure Time s podtitulom Islands.

Začiatok februára sa bude niesť v znamení superhrdinskej komédie Powerless s niekdajšou hviezdičkou disneyoviek Vanessou Hudgens v hlavnej úlohe. Koncom apríla sa nakoniec udeje azda najočakávanejší televízny moment roka - návrat do Mestčka Twin Peaks.

Veľký filmový kalendár 2017: Ako to bolo pred Pelíškami a čo po Trainspottingu

Nový rok odštartoval štvrtou sériou obľúbený seriál Sherlock, ktorý simultánne s britskou BBC odvysielala aj domáca Dvojka. V stredu má premiéru tretej série sitkom Man Seeking Woman tešiaci sa obľube najmä u kritikov. Do januára sa ešte zmestí aj začiatok druhej série tínedžerského hororu The Magicians.

Zvyšok roka prinesie pokračovanie seriálu The 100 o postapokalyptickom svete a pátranie po nezvestných dievčatách v seriáli Nezvestné (The Missing). Fanúšikom sa 5. mája pripomenie aj sci-fi dráma Sense8.

Do nižšie uvedeného zoznamu videí sme zaradili tie seriálové pokračovania a novinky, ktoré už majú svoje trailery.

Sherlock IV. - 1. január

Britská detektívna séria, ktorá vznikla na základe slávnej knižnej predlohy Sira Arthura Conana Doyla pokračuje ďalšími štyrmi časťami. V nich bude dvojica Sherlock Holmes (Benedict Cumberbatch) a John Watson (Martin Freeman) namiesto Jima Moriartyho čeliť Culvertonovi Smithovi (Toby Jones).

Taboo I. - 7. január

James Keziah Delaney (Tom Hardy) sa v roku 1814 vracia po desiatich rokoch v Afrike do Londýna. Zisťuje, že jeho otec mu zanechal záhadné dedičstvo. Okrem toho sa chce pomstiť každému, kto mu nejakým spôsobom uškodil, zatiaľ čo hrá nebezpečnú hru medzi znepriatelenými Britmi a Američanmi.

Lemony Snicket´s A Series of Unfortunate Events I. - 13. január

Rodičia sirôt Baudelairových zomreli v hroznom požiari rodinného domu. Trom maloletým však zanechali obrovský majetok, po ktorom nebaží len Olaf (Neil Pattrick Harris) poverený starostlivosťou o deti, ale množstvo iných postáv v prezlečení. Najnovšia netflixovka odhalí v deň premiéry všetky svoje epizódy.

The Magicians II. - 25. január

Skupina študentov sa dostane na akadémiu, kde zisťuje, že mágia, o ktorej si v detstve toľko čítali je nielenže skutočná, ale aj veľmi nebezpečná.

Adventure Time: Islands I. - 30. január

Chlapec Finn a jeho najlepší priateľ Pes Jake chránia obyvateľov krajiny Ooo pred nepriateľmi rôznych tvarov a veľkostí. V minisérii Islands sa však posunú ďalej až za šíre more.

The 100 IV. - 1. február

Seriál The 100 sa odohráva 97 rokov po tom, ako Zem zničila jadrová vojna. Vyše dvetisíc preživších žije na 12 vesmírnych staniciach na obežnej dráhe planéty. Spoja sa a stvoria novodobú archu, no po postupnom zlyhávaní bezpečnostných systémov potrebných pre život bude vyslaná stočlenná skupina mladých ľudí, aby preskúmali, či je Zem znovu obývateľná.

Powerless I. - 2. február

Tvorca komiksov DC vypočul prosby tých divákov, ktorí chceli vedieť, ako asi žijú bežní ľudia, zatiaľ čo ich superhrdina zachraňuje pred zloduchom. Emily Locke (Vanessa Hudgens) pracuje ako poistná agentka v spoločnosti kryjúcej škody nechtiac spôsobené práve počas týchto bitiek. Dej sitkomu sa však zvrtne na superhrdinu v hlavnej postave, keď bude musieť čeliť šéfovi, ktorého špeciálnou schopnosťou je znepríjemňovanie života svojim zamestnancom.

The Missing II. - 12. február

V roku 2003 sa Alice, dcéra Sama a Gemmy Websterovcov, stane nezvestnou, no o jedenásť rokov ju nájdu v Nemecku. Detektív Julien Baptiste (Tchéky Karyo) sa vracia z dôchodku, aby počas vyšetrovania prípadu prišiel na ďalšie súvislosti so zmiznutím iného dievčaťa.

Marek Majzon

 

Diskusia

Najčítanejšie