Slovenský film medzi najlepšími. V Karlových Varoch zabojuje v Hlavnej súťaži

BRATISLAVA - Slovenský film Čiara sa predstaví v svetovej premiére na 52. ročníku Medzinárodného filmového festivalu v Karlových Varoch. Nový film režiséra Petra Bebjaka a producentky Wandy Adamík Hrycovej sa bude uchádzať o priazeň festivalovej poroty v Hlavnej súťaži.

karlovy vary karlove iff 50th 50
Film sa nakrúcal na Slovensku i Ukrajine. Archívne foto Zdroj:Aktuálne.sk

Thriller z prostredia slovensko-ukrajinského pohraničia "o hraniciach, ktoré sa dajú prekročiť iba raz", môže zaujať divákov svojím príbehom inšpirovaným skutočnými udalosťami, ale aj hereckým obsadením. Svoje herecké umenie predvedie v Čiare Tomáš Maštalír, Zuzana Fialová, Andy Hryc i prvá dáma slovenského filmu Emília Vášáryová.

Film sa nakrúcal na Slovensku i Ukrajine a ide o historicky prvú slovensko-ukrajinskú koprodukciu.

Filmové leto bude patriť ženám a mladým tvorcom

"Účasť na festivale v Karlových Varoch považujeme za fenomenálny úspech, ktorý si veľmi ceníme. Film vznikol vďaka skvelej práci celého tímu i hercov, s výsledkom sme sami veľmi spokojní a tešíme sa, že to ocenili aj odborníci. Film Čiara má čo ponúknuť a veríme, že divákov zaujme," komentovala Wanda Adamík Hrycová výber snímky na karlovarský festival.

Pod film Čiara sa podpísalo viacero úspešných slovenských filmových tvorcov. Réžie sa ujal Peter Bebjak, scenár napísal Peter Balko a hlavným kameramanom je Martin Žiaran. V kinách ho diváci uvidia v lete.

Muž slova. O pápežovi Františkovi nakrúcajú spontánny dokument

MFF Karlove Vary sa uskutoční od 30. júna do 8. júla. Hosťom 52. ročníka festivalu je tohtoročný držiteľ Oscara a Zlatého glóbusu Casey Affleck. Filmoví priaznivci sa môžu tešiť napríklad aj na svetovú premiéru digitálne reštaurovanej kópie nášho oscarového filmu Obchod na korze.
Informovala o tom za tvorcov snímky Čiara Monika Želasková.

TASR
 

Diskusia