VIDEO: Nové trailery ukážu študentské časy Baracka Obamu, ale aj prvé vesmírne stroskotanie

BRATISLAVA - Internet v týchto dňoch zaplavili ďalšie ukážky filmov blížiacich sa do kín v decembri alebo v januári. Medzi najhorúcejšie novinky patrí dlhší trailer na netflixovku Barry, ktorá divákov oboznámi s tým, aký asi bol Barack Obama na vysokej škole. Dramatické chvíle bude prežívať kresťanstvo v ďalšom kúsku od oscarového Martina Scorseseho s názvom Silence.

VIDEO: Autor kultového Trainspottingu je optimista. Sľubuje, že dvojka bude lepšia

Hviezdnu kombináciu sľubujú Pasažieri (Passengers), kde sa v hlavných úlohách ocitli miláčikovia Ameriky Jennifer Lawrence a Chris Pratt. Ambíciu prispieť niečím originálnym do hororovej kinematografie sľubuje Abattoir. Napokon, do tohtotýždňových noviniek sa zmestil aj skutočný príbeh Skryté čísla. Tri ženy, o ktorých nikto nevedel, že sa podieľali na vyslaní Johna Glenna do vesmíru.

Barry

Videostreamovacia služba Netflix už dávnejšie avizovala vývoj snímky Barry. Zameriava sa na Baracka Obamu, dosluhujúceho prezidenta Spojených štátov amerických, počas jeho štúdia na Columbia University.

V roku 1981 príde do New York City mladý Afroameričan, ktorý sa predstavuje ako Barry (Devon Terrell). Chce tu študovať, zatiaľ čo sa v značne rastistickom prostredí vystavený sociálnym výzvam snaží udržiavať vzťah nielen so svojou matkou z Kansasu a otcom z Keni, ale aj spolužiakmi.

Snímka Vikrama Gandhiho bude mať svoju premiéru 16. decembra.

Silence

Príbeh filmu Silence, nového režisérskeho diela oscarového Martina Scorseseho, sa odohráva v 17. storočí. Jezuitskí mnísi Sebastião Rodrigues a Francis Garrpe (Adam Driver a Andrew Garfield) putujú do Japonska, kde zisťujú, že tamojší vládca zakázal kresťanstvo a obmedzil akýkoľvek kontakt s okolitým svetom. Stanú sa tiež svedkami popravy kresťanov, čo spochybní piliere ich viery. Pýtajú sa tak, prečo zostáva Boh ticho, keď Jeho deti trpia.

Veľkolepú snímku najprv uvedú vo vybraných kinách 23. decembra. Do celosvetovej distribúcie sa napokon dostane až v januári 2017.

Pasažieri

Pôvodným plánom vesmírnej lode Avalon bolo, aby prepravilo tisíce ľudí na kolonizovanú planétu po 120 rokoch hibernácie. Niečo sa však pokazilo a dvaja z členov osadenstva (Chris Pratt a Jennifer Lawrence) sa zobudia o 60 rokov skôr. Z traileru vyplýva, že chyba nebola náhodná a ľudstvo sa nemalo dostať do cieľa.

Nový kinotrhák Pasažieri (Passengers) režíroval nórsky režisér Morten Tyldum, ktorého Americká akadémia filmových umení a vied nominovala na Oscara za Kód Enigmy (2014). Vesmírni stroskotanci budú hľadať cestu z bezútešnej situácie od 21. decembra v amerických kinách, zatiaľ čo v tých slovenských od 5. januára.

Abattoir

Ultimátny strašidelný dom bude chcieť od 9. decembra postaviť  Jebediah Crone. V snímke Abattoir sa spojí realitná maklérka (Jessica Lowndes) s policajtom, aby prešetrili prečo záhadný muž zabil jej rodinu; ako ho, čo najrýchlejšie dolapiť a ako je vlastne možné pridávať k domu nekonečné izby smrti.

Horor režíroval Američan Darren Lynn Bousman, ktorý bol zodpovedný za filmy Saw II., Saw III. a Saw IV.

Skryté čísla

Katherine G. Johnson (Taraji P. Henson), Dorothy Vaughan (Octavia Spencer) a Mary Jackson (Janelle Monáe) sú tri Afroameričanky pracujúce pre NASA. Podieľajú sa na prípravách vyslania Johna Glenna do vesmíru. Ide o moment, ktorý sa zapísal do histórie a naštartoval národné sebavedomie Američanov. Dramatický príbeh Skryté čísla (Hidden Figures) nakrútený podľa skutočných udalostí ukazuje ženy, ktoré prekonali hranice pohlavia a rasy v 60. rokoch 20. storočia.

Snímku režíroval Theodore Melfi (Miluj suseda svojho, 2014). Do amerických kín poputuje 13. januára 2017, do slovenských až 9. marca. Za zmienku stojí, že na soundtracku sa podieľal populárny spevák Pharrell Williams.

Marek Majzon

 

Diskusia

Najčítanejšie