Svet opustila herecká osobnosť. Clifton James sa preslávil úlohou v bondovkách

BRATISLAVA - Americký herec Clifton James zomrel vo veku 96 rokov v oregonskom Gladstone na komplikácie s cukrovkou. Informáciu potvrdila pre agentúru Associated Press jeho dcéra Lynn James. "Bol priateľský človek a všetci ho milovali. Nemyslím si, že mal nejakého nepriateľa. Sme požehnaní, že bol súčasťou našich životov," vyjadrila sa Lynn James.

clifton james
Najznámejšiou úlohou Cliftona Jamesa je šerif J.W. Pepper v bondovkách Žiť a nechať zomrieť (1973) a Muž so zlatou zbraňou (1974). Archívne foto Zdroj:Twitter/Variety

George Clifton James sa narodil 29. mája 1920 vo washingtonskom Spokane ako najstarší z piatich súrodencov. Počas druhej svetovej vojny slúžil v armáde a ocenili ho dvomi Purpurovými srdcami, Bronzovou a Striebornou hviezdou. Po vojne sa presťahoval do New Yorku a venoval sa herectvu.

Zomrela speváčka Rosie Hamlin. Zložila obľúbenú skladbu Johna Lennona

Jeho najznámejšou úlohou je šerif J.W. Pepper v bondovkách Žiť a nechať zomrieť (1973) a Muž so zlatou zbraňou (1974). Okrem toho si zahral napríklad v snímkach Frajer Luke (1967) či Ohňostroj márnosti (1990).

SITA
 

Diskusia

Najčítanejšie