Tom Jones pripravuje muzikál. Predstavenie bude inšpirované jeho tvorbou

BRATISLAVA - Waleský spevák Tom Jones pripravuje muzikál. Sedemdesiatšesťročný interpret to prezradil v rozhovore pre britské noviny The Sun.

tom jones
Zdroj:AP/TASR

"Nemôžem vám povedať, o čo ide, no máme taký nápad spraviť predstavenie inšpirované mojou hudbou. Sme ešte len v začiatkoch. Možno sa objavím aj na pódiu," vyjadril sa spevák. "Musí to byť dobré a skutočné. Nechcem robiť niečo len preto, aby to bolo," dodal.

Začal spievať ako tínedžer

Tom Jones, vlastným menom Thomas John Woodward, začal spievať ako tínedžer na rodinných stretnutiach a svadbách.

Keď mal 16 rokov, oženil sa so svojou tehotnou partnerkou zo strednej školy Melindou, s ktorou žil až do jej vlaňajšej smrti.

FOTO: Muž mnohých tvárí. David Bowie by oslávil okrúhlu sedemdesiatku

V roku 1963 sa stal frontmanom skupiny Tommy Scott and the Senators, s ktorou však nezaznamenal úspech. Na sólovú dráhu sa dal po tom, ako si jeho talent všimol londýnsky hudobný manažér Gordon Mills.

Zdroj: AP/TASR

Už jeho druhý singel s názvom It's Not Unusual sa stal medzinárodným hitom. Medzi jeho ďalšie hity patria aj skladby ako Delilah, Sex Bomb (feat. Mousse T.) či Mama Told Me Not To Come, ktorú nahral so skupinou Stereophonics. Na konte má niekoľko desiatok štúdiových albumov, pričom ten zatiaľ posledný s názvom Long Lost Suitcase vydal predvlani v októbri. Celosvetovo predal viac než 100 miliónov kópií nahrávok.

Galéria 22 fotografií

SITA
 

Diskusia

Najčítanejšie