Country spevák Glen Campbell zomrel. Prehral boj s Alzheimerovou chorobou

LOS ANGELES - Vo veku 81 rokov zomrel v utorok americký country spevák Glen Campbell. Informovala o tom agentúra DPA s odvolaním sa na oznámenie rodiny zosnulého.

Glen Campbell
Rodák z amerického Arkansasu, spevák a muzikant Glen Campbell začínal s hudbou už ako 16-ročný v skupine svojho strýka The Dick Bills Band. Archívne foto Zdroj:TASR / AP

"S ťažkým srdcom oznamujeme, že náš milovaný manžel, otec, starý otec a legendárny spevák a gitarista Glen Travis Campbell zomrel," uviedla rodina prostredníctvom sociálnej siete Facebook. Dodala, že Campbell zomrel v Nashville, kde prehral svoj dlhý boj s Alzheimerovou chorobou.

V sobotu pochovali Chestera Benningtona. Pohreb lídra skupiny Linkin Park bol prísne strážený

Rodák z amerického Arkansasu, spevák a muzikant Glen Campbell začínal s hudbou už ako 16-ročný v skupine svojho strýka The Dick Bills Band.


V roku 1958 si zostavil vlastnú skupinu Glen Campbell & The Western Wranglers. Od roku 1960 pôsobil ako štúdiový gitarista, v roku 1965 hral v skupine Beach Boys.

Exotická Rihanna dovezie na Slovensko hity

V roku 1966 sa rozhodol pre sólovú dráhu. Popularitu si získal v decembri 1968 skladbou Wichita Lineman, ktorá sa dostala na 3. miesto hitparády. V singlovej TOP 40 mal Campbell 21 skladieb, dve z nich, Rhinestone Cowboy v septembri 1975 a Southern Nights v apríli 1977 sa dostali až na prvé miesto. Jeho tvorbu dokumentuje viac pol stovky štúdiových albumov.

TASR
 

Diskusia

Najčítanejšie