Exkluzívna premiéra: Meky Žbirka predstavuje nový videoklip

BRATISLAVA - Dlho očakávané turné Mira Žbirku sa nezadržateľne blíži. Ešte predtým však spevák určite stihne mnohé iné aktivity. K jedným z najdôležitejších patrí aj nový videoklip. Ako prvý vám ho prináša portál Aktuálne.sk!

miro zbirka, marika gombitova
Po boku Mira Žbirku zaspieva aj Marika Gombitová. Zdroj:Milan Krupčík

Miro Žbirka si pre všetkých svojich fanúšikov pripravil špeciálnu novinku. Nový singel Aká si príťažlivá, ktorého text zložil Kamil Peteraj, si totiž vybrali hlasovaním na sociálnych sieťach.

Naživo im ho hudobník predvedie na koncertoch k turné Road To Abbey Road 2016. Aspoň malú ochutnávku toho, ako to bude vyzerať v skutočnosti prinesie aj nový videoklip, ktorý si v exkluzívnej premiére môžete pozrieť na portáli Aktuálne.sk.

Nový klip režíroval a nakrútil syn Mira Žbirku David. Video korešponduje so súčasným návratom vinylov a pripomína nahrávku formátu VHS.

Tentokrát naživo? Marika Gombitová sa vracia vo veľkom štýle, absolvuje turné

„Chcem veľmi pekne poďakovať všetkým, ktorí sa zapojili a hlasovali za svoju najobľúbenejšiu pesničku z albumu MIRO. Vážim si každý hlas. Teším sa, že im, aj Marike zaspievam Aká si príťažlivá naživo na jesenných koncertoch Road To Abbey Road 2016,“ teší sa spevák.

Miro Žbirka s Marikou Gombitovou.Miro Žbirka s Marikou Gombitovou. Zdroj: Milan Krupčík

Hviezdni hostia turné

Na turné si Miro Žbirka po rokoch opäť zaspieva na jednom pódiu s Marikou Gombitovou. Na štyroch koncertoch - v Prahe, Ostrave, Bratislave a Košiciach - bude ďalším hviezdnym hosťom bubenník Blair Cunningham. Spevák sa s ním zoznámil v Abbey Road počas nahrávania svojej skladby Love Shines.

Na veľkom pódiu so scénou, ktorá bude pripomínať jedinečnú atmosféru štúdia Abbey Road sa predstavia aj ďalší hudobníci, ktorí spolu s Mirom Žbirkom v Londýne nahrávali jeho aktuálny album MIRO.

Miro Žbirka sa na koncerty s Marikou Gombitovou teší.Miro Žbirka sa na koncerty s Marikou Gombitovou teší. Zdroj: Milan Krupčík

Žbirka sľubuje návštevníkom veľký zážitok: „Na tomto turné chcem divákom priblížiť moju hudobnú cestu, ktorá sa začala s gitarou na bratislavskej lavičke a postupne ma doviedla až do legendárneho štúdia Abbey Road. Bude to aj pre mňa veľký zážitok, na ktorý sa už teraz teším.“

Aktuálne.sk
 

Diskusia