Fanúšikovia Princea majú dôvod na radosť. Rok po smrti speváka vyjde nové EP

NEW YORK - Pri príležitosti prvého výročia smrti amerického speváka a skladateľa Princea vyjde v piatok jeho nové EP so šiestimi dosiaľ nezverejnenými štúdiovými skladbami, ktoré hudobník nahral v rokoch 2006-08. Informoval o tom magazín New Musical Express (NME).

prince clothes
Prince napísal skladby s hudobným producentom Ianom Boxillom. Archívne foto Zdroj:AP/PA/Getty

EP má názov "Deliverance", pričom titulná pieseň je už dostupná prostredníctvom služieb Apple Music a iTunes. Prince napísal tieto skladby s hudobným producentom Ianom Boxillom, ktorý ich dokončil v priebehu uplynulého roka. EP bude vydané ako download, v júni vyjde aj ako fyzický nosič.

Warholovo dielo predmetom sporu. Malo porušiť autorské práva fotografky

"Som presvedčený, že ide o nadčasovú nahrávku. Dúfam, že mnohým ľuďom prinesie potešenie," uviedol Boxill.

Zdroj: Vogue.com

EP vychádza na nezávislej značke; tak, ako sa Prince usiloval zverejňovať svoju hudbu. "Prince sa vždy snažil vyhýbať veľkým firmám. Rozhodli sme sa, že takto by to chcel i on sám," dodal.

Na jún je naplánované aj vydanie dvoch dlhohrajúcich albumov s Princeovými skladbami objavenými v archívoch jeho nahrávacieho štúdia Paisley Park, kde spevák 21. apríla 2016 aj zomrel na náhodné predávkovanie sa liekmi proti bolesti. Tieto albumy vydáva hudobné vydavateľstvo Warner Bros.

Galéria 6 fotografií

SITA
 

Diskusia