FOTO: Belgičania hľadali krásu. O výstavu Sloveniek bol v Bruseli enormný záujem

BRUSEL - Micheala Čopíková a Veronika Obertová, ktoré sú na Slovensku známe najmä pod značkou Ové Pictures zožali veľký úspech za hranicami domova. Pri príležitosti slovenského predsedníctva v Rade Európskej únie spolu s kurátorkou Máriou Riškovou zo Slovenského centra dizajnu (SCD) odcestovali do Bruselu. V tamojšom Parlamentáriu od 8. júla do 18. septembra predstavili svoj projekt Hľadanie krásy.

FOTO: Známi režiséri sú so svojími filmami jedno telo a jedna duša

Umelecká exhibícia sa zameriavala na hľadanie a definovanie krásy v bežných momentov našich každodenných životov. Väčšinu tvoria papierové objekty využívajúce princípy animácie v časovej slučke na spôsob dávnych optických hračiek.

Výsledok skoro ročnej práce umelkýň z Ové Pictures v spolupráci so štúdiom DevKid hodnotí riaditeľka SCD ako dobrú voľbu. "Prezentovať v zahraničí práve týchto ľudí, ktorí sa venujú multimédiám na vysokej profesionálnej úrovni, je v súčasnosti najlepším ťahom v oblasti propagácie Slovenska na medzinárodnej scéne," hovorí Rišková.

Spolupráca a šírenie dobrého mena v zahraničí sa skutočne podarili. Výstavu si podľa oficiálne správy Parlamentária pozrelo 23 865 návštevníkov, čím Slovenky pokorili rekord výstaviska. Navyše, záujem o originálny projekt prejavil aj festival animácie Klik v holandskom Amsterdame, kam Ové Pictures svoje diela koncom októbra presúvajú. Slováci budú môcť hľadať krásu začiatkom nasledujúceho roka v Bratislave.