FOTO: Nový rekord a cena za celoživotný prínos pre Cher. Ceny Billboard Music Awards sú rozdané

BRATISLAVA/LAS VEGAS - Rapper, spevák a herec Drake ovládol nedeľné odovzdávanie Billboard Music Awards v lasvegaskej T-Mobile Arene, odkiaľ si odniesol rekordných trinásť cien. 

Triumfoval napríklad v kategóriách Interpret alebo interpretka roka, Najlepší interpret, Interpret alebo interpretka s najlepším predajom singlov.

Po päť cien získali speváčka Beyoncé a kapela Twenty One Pilots. Prvú menovanú vyhlásili za najlepšiu interpretku, najlepšiu koncertnú interpretku, najlepšiu r'n'b interpretku, jej štúdiovka Lemonade (2016) sa stala najlepším r'n'b albumom a speváčka mala aj najlepšie r'n'b turné.

VIDEO: Drake prekonal Adele. Získal rekordných trinásť Billboard Music Awards

Speváčka Cher, ktorá v sobotu oslávila 71. narodeniny, dostala Billboard Icon Award za celoživotný prínos. Rodáčka z Kalifornie pri tejto príležitosti zaspievala skladby Believe a If I Could Turn Back Time.

Ďalším vystupujúcim bola rocková kapela Imagine Dragons, ktorá vzdala hold zosnulému spevákovi a hudobníkovi Chrisovi Cornellovi.

Moderátormi ceremoniálu boli rapper Ludacris a herečka a speváčka Vanessa Hudgens. Okrem spomínaných Imagine Dragons a Cher vystúpili aj Miley Cyrus, Bruno Mars, Nicki Minaj s Jasonom Derulom, Davidom Guettom a Lil Wayneom, The Chainsmokers, Céline Dion, John Legend s Florida Georgia Line, Lorde, Halsey, Sam Hunt, Camila Cabello a Julia Michaels. Okrem toho odvysielali aj vystúpenia Drakea a Eda Sheerana.