Rapperka prekonala aj Arethu Franklin. Nicki Minaj vytvorila nový rekord

BRATISLAVA - Americká rapperka Nicki Minaj mala v americkom singlovom rebríčku Billboard Hot 100 už celkovo 76 skladieb, čo je nový rekord pre interpretky. Tridsaťštyriročná rodáčka z Trininadu a Tobaga debutuje v najnovšom vydaní rebríčka hneď s troma novými skladbami - No Frauds (f. Drake & Lil Wayne) na 14. mieste, Regret In Your Tears na 61. a Changed It (f. Lil Wayne) na 71., ktoré predstavila 10. marca.

Nicki Minaj
Americká rapperka Nicki Minaj. Zdroj:AP/TASR

Minaj tak prekonala doterajšiu rekordérku, speváčku Arethu Franklin, ktorá mala v Billboard Hot 100 doteraz 73 skladieb.

Tento rekord rapperka vyrovnala 18. marca, keď debutovala skladba Make Love rappera Gucciho Manea, v ktorej Minaj hosťuje. Celkovo mala rapperka v tomto rebríčku 32 skladieb ako hlavná interpretka a 44 ako hosťujúca.

Soulová legenda Aretha Franklin nahrá nový album. Koncertovanie ale obmedzí

Do prvej desiatky sa dostala trinásť ráz, pričom jej najlepším výsledkom je druhé miesto so skladbou Anaconda. Franklin zaznamenala všetkých 73 účastí ako hlavná interpretka, v top 10 mala sedemnásť piesní, z toho Respect a I Knew You Were Waiting (For Me) s Georgeom Michaelom sa dostali na vrchol. Absolútnym rekordérom v počte singlov v Billboard Hot 100 je herecké obsadenie seriálu Glee (2009 - 2015) s 207 skladbami.

Aj ako herečka

Nasledujú Lil Wayne so 135 a Drake so 133. Nicki Minaj patrí v celkovom poradí momentálne deviata priečka.

Nicki Minaj, vlastným menom Onika Tanya Maraj, odštartovala kariéru mixtapeom Playtime Is Over (2007). Prvý album Pink Friday jej vyšiel v roku 2010 a v USA i vo Veľkej Británii zaň získala platinu.

Zdroj: AP/TASR

V roku 2012 vydala štúdiovku Pink Friday: Roman Reloaded, ktorá obsahuje napríklad hit Starships. Jej zatiaľ posledným albumom je The Pinkprint (2014).

Ako herečka sa predstavila v snímkach Jedna za všetky (2014) a Barbershop: The Next Cut (2016), pričom tiež prepožičala hlas Steffie v animáku Doba ľadová: Zem v pohybe (2012).

SITA
 

Diskusia

Najčítanejšie