Tentokrát naživo? Marika Gombitová sa vracia vo veľkom štýle, absolvuje turné

SLOVENSKO/ČESKO - Slovenská speváčka Marika Gombitová sa vratia na koncertné pódiá, vystúpi na turné svojho niekdajšieho hudobného kolegu z kapely Modus a televízneho muzikálu Neberte nám princeznú, speváka Mira Žbirku.

Tentokrát naživo? Marika Gombitová sa vracia vo veľkom štýle, absolvuje turné
Gombitová sa vráti na pódiá s jedným z najbližších hudobných kolegov a priateľov, Mirom Žbirkom. Zdroj:Pro:messa

Dvojica sa v rámci koncertnej šnúry Road to Abbey Road ukáže 16. septembra v Prahe, 18. septembra v Ostrave, 20. septembra na bratislavskom Zimnom štadióne Ondreja Nepelu a o dva dni neskôr v košickej Steel Aréne.

"Je mi cťou podporiť tento zaujímavý projekt, a preto som prijala pozvanie od Mekyho vystúpiť na tomto koncerte ako hosť," uviedla 59-ročná speváčka.

Fanúšikovia a fanúšičky sa môžu tešiť aj na špeciálnu scénu, ktorá bude pripomínať legendárne štúdiá Abbey Road, lebo dvojicu doplnia hudobníci, ktorí so Žbirkom v londýnskych štúdiách nahrali jeho aktuálny album Miro z roku 2015.

"Na tomto turné chcem divákom priblížiť moju hudobnú cestu, ktorá sa začala s gitarou na bratislavskej lavičke a postupne ma doviedla až do legendárneho štúdia Abbey Road. Na tej ceste som spolupracoval aj s Marikou a som veľmi rád, že si na koncertoch opäť spolu zaspievame. Bude to zážitok, na ktorý sa už teraz teším," povedal 63-ročný muzikant pre usporiadateľskú agentúru.

Na invalidný vozík odkázaná speváčka sa dojímavo vrátila na pódiá po 10-ročnej odmlke v charitatívnej reality relácii televízie Markiza V siedmom nebi, v ktorej na playback zaspievala svoju legendárnu baladu Vyznanie.

V marci 2015 ju uviedli do Siene slávy v rámci televíznej ankety OTO, dva roky po sebe v decembri vystúpila aj na benefičnom koncerte Úsmev ako dar, minulý rok naspievala titulnú skladbu k úspešnej filmovej rozprávke Sedem zhavranelých bratov Alice Nellis,

SITA , Red Kult
 

Diskusia