Maľby starých majstrov si môžeme pozrieť na internete v exkluzívnej kvalite

Predstavte si, že ste tak blízko Venuše z obrazu Sandra Botticelliho, že môžete vidieť pramene jej svetlých vlasov, odtiene ružovej na jej lícach či praskliny na stáročia starej farbe. Tento pocit je teraz na dosah kliknutia počítačovou myšou. Digitálne znázornenie obrazov Zrodenie Venuše a...

Predstavte si, že ste tak blízko Venuše z obrazu Sandra Botticelliho, že môžete vidieť pramene jej svetlých vlasov, odtiene ružovej na jej lícach či praskliny na stáročia starej farbe. Tento pocit je teraz na dosah kliknutia počítačovou myšou.

Digitálne znázornenie obrazov Zrodenie Venuše a piatich ďalších majstrovských diel vo vysokom rozlíšení umiestnila tento týždeň talianska spoločnosť na internet. Okrem Botticelliho sú to diela Caravaggia, Leonarda da Vinciho a Agnola Bronzina, všetky pochádzajúce z galérie Uffizi vo Florencii.

Priblížením sa možno dostať až k takým detailom, ktoré bežne nie sú viditeľné. Snímky majú totiž rozlíšenie až 28 miliárd pixelov - čo je zhruba 3000-krát viac, než má priemerný digitálny fotoaparát.

Obrazy sú dostupné bezplatne do 29. januára na webstránke www.haltadefinizione.com.

Zdroj: TASR

 

Diskusia

Najčítanejšie