Marihuana nie je nebezpečnejšia ako alkohol, tvrdí Obama

WASHINGTON - Americký prezident Barack Obama si nemyslí, že marihuana je oveľa nebezpečnejšia ako alkohol - pokiaľ ide o jej vplyv na jednotlivého konzumenta. V obsiahlom rozhovore pre vydanie časopisu New Yorker z 27. januára však zároveň zdôraznil, že tieto neduhy určite nepodporuje, čo povedal aj svojim dvom dcéram Malii a Sashi.

Marihuana nie je nebezpečnejšia ako alkohol, tvrdí Obama
Časť rozhovoru sa týkala legalizácie predaja marihuany v štáte Colorado, ktorý bude nasledovať v štáte Washington. Zdroj:TASR/AP

O Obamovi je známe, že ako tínedžer fajčil marihuanu. "Považujem to za neresť a zlozvyk, ktorý sa príliš nelíši od cigariet, ktoré som fajčil ako mladý muž a počas väčšiny svojej dospelosti. Nemyslím si, že to je nebezpečnejšie ako alkohol," citovala z rozhovoru agentúra DPA.

Obama potom spresnil, že posledná veta sa týkala  "vplyvu na jednotlivého konzumenta". "Svojim dcéram som povedal, že je to zlý nápad, strata času a nie je to príliš zdravé," dodal Obama.

Časť rozhovoru sa týkala legalizácie predaja marihuany v štáte Colorado, ktorý bude nasledovať v štáte Washington. Obama sa v ňom pozastavil nad tým, že v USA sú za užívanie marihuany predovšetkým mladí ľudia z chudobnejších vrstiev ako zo strednej vrstvy. V Colorade a Washingtone sa podľa neho môže takejto situácii teraz zabrániť legalizáciou marihuany.

TASR
 

Diskusia

Čo si myslíte o takomto vyhlásení amerického prezidenta?

Najčítanejšie