Martin Škrtel: Zmluva, ktorú ponúka Liverpool, je pre mňa neakceptovateľná

SENEC - Kapitán slovenskej futbalovej reprezentácie Martin Škrtel v úvodný deň kempu pred kvalifikačným duelom proti Macedónsku ochotne odpovedal na otázky Aktuálne.sk týkajúce sa FC Liverpool a vysvetlil aj to, prečo ešte nepodpísal novú zmluvu s klubom.

Martin Škrtel: Zmluva, ktorú ponúka Liverpool, je pre mňa neakceptovateľná
Martin Škrtel na kempe v Senci. Zdroj:TASR/Martin Baumann

Stačili ste si aspoň trocha vydýchnuť po sezóne?

"Času bolo, boli sme v Dubaji s Marekom Saparom a Stanom Šestákom, i s rodinami. Strávili sme tam pekné chvíle, oddýchli sme si. Teraz je však už znova čas na prácu, treba sa pripraviť na zápas. Ja som rád, že už som tu, medzi chalanmi. Teším sa na štyri dni, počas ktorých trocha potrénujeme, v dobrom kolektíve i dobrej atmosfére. Potom opäť dostaneme voľno, ktoré môžeme stráviť s rodinami a  už príde príprava na ostrý zápas."

Stihli ste sa aj rozlúčiť so Stevenom Gerrardom, tak ako sa na takúto klubovú legendu patrí?

"Áno, bol dlhé roky členom nášho klubu, teraz odchádza. Rozlúčka musela byť a myslím, že bola dobrá."

Vy ste mali dostať v klube novú zmluvu. Pokiaľ vieme, ešte ju nemáte. Alebo je to inak?

"Nie, nemám ju. "

Údajne je problémom, že plnú výšku peňazí by ste podľa novej zmluvy dostali len v prípade istého, dosť vysokého počtu odohraných zápasov...

"To pre mňa neakceptovateľné."

Takže to je tá prekážka, prečo ste ešte nepodpísali nový kontrakt?

"Určite. Myslím si, že takéto zmluvy sa ponúkajú hráčom, ktorí sú oveľa starší ako ja, alebo futbalistom, ktorí mali nejaké zdravotné problémy. A ja sa necítim taký starý, aby som takú zmluvu mohol podpísať. A myslím si, že aj zdravotne som na tom v poriadku. Zmluva, ktorú mi predostreli, je pre mňa neakcepovateľná, a preto som ju nepodpísal. Aktuálne mi ešte rok platí. Objavili sa nejaké špekulácie o záujme iných klubov o moju osobu, ale tie momentálne neriešim. Teraz mám reprezentáciu, potom dovolenku, čo bude, to bude a podľa toho budem postupovať."

Šieste miesto klubu v Premier League je rozčarovaním. Ako hodnotíte sezónu z vášho pohľadu?

"Bola neúspešná, pretože sme nesplnili ciele, ktoré sme si stanovili. Skončiť na piatom mieste, či na šiestom, v tom už veľký rozdiel nie, aj tak by sme sa nekvalifikovali do Ligy majstrov. Výrazne sa na tom podpísal aj odchod Suáreza, taký hráč by chýbal každému mužstvu. Obmena kádra bola dosť veľká, prišli noví hráči a nie vždy je ľahké aklimatizovať sa v novom klube, preto aj  prvá polovica sezóny bola taká, aká bola. Druhá časť už bola lepšia, ale záver sme nezvládli."

Tréner Brendan Rodgers ponúkol svoj post, ale po debate s majiteľmi zostane s veľkou pravdepodobnosťou aj v nasledujúcej sezóne. Vy osobne ste rád?

"Trénerská otázka je na majiteľoch, my hráči to veľmi neovplyvníme. Myslím si, že Rodgers dokázal svoje trénerské kvality, majitelia ho podržali, tak môžem povedať, že som rád."

 

Ladislav Harsányi

Športový novinár
 

Diskusia

Najčítanejšie