Mihál: Na Slovensku asi niet spokojného dôchodcu

Bratislava - Priehrštie zmien v sociálnej oblasti. Zmeny v dôchodkovom systéme, v príspevkoch pre matky aj v Zákonníku práce. <...

Zdroj: Pavol Urbi, Aktuálne.sk

Bratislava - Priehrštie zmien v sociálnej oblasti. Zmeny v dôchodkovom systéme, v príspevkoch pre matky aj v Zákonníku práce.

Aj na tieto oblasti sa hneď po nástupe do vlády zameral minister práce, sociálnych vecí a rodiny Jozef Mihál zo strany Sloboda a Solidarita.

Na odvodoch zaplatíme viac. Mihál zruší všetky výnimky

Minister sa pustil do novelizácie viacerých zákonov. Ako prvé sa rozhodol zrušiť výnimky v odvodoch či zjednotiť dve sadzby rodičovského príspevku do jedného. Pre matky však sľubuje zvýšenie a predĺženie materskej dovolenky.

Mihál: Rodičovský príspevok nemôže byť zásluhový

Jeho rezort má za sebou prípravu malej novely Zákonníka práce. Len pred pár dňami sa už začala aj diskusia o veľkej novele.

Zákonník práce pomôže matkám po návrate do práce

Zmeny postupne čakajú aj dôchodcov. Od roku 2012 sa budú dôchodky zvyšovať novým systémom, Mihál ale plánuje urobiť poriadok aj v druhom pilieri.

Zdroj: TASR

Nová valorizácia zvýhodní starodôchodcov a invalidov

Čo sa zmení v dôchodkovom systéme? Otvorí sa druhý pilier? Predĺži sa skúšobná doba, zruší súbeh výpovednej lehoty a odstupného? Skutočne sa zdvihne a predĺži materská dovolenka tak, ako to sľúbila aj premiérka Iveta Radičová?

Na vaše otázky odpovedal minister práce Jozef Mihál v exkluzívnom online rozhovore na Aktuálne.sk od 13:30 h.

Jozef Mihál je minister práce, sociálnych vecí a rodiny a podpredseda vlády Ivety Radičovej. Pred nástupom do funkcie sa zaoberal predovšetkým podnikovým a ekonomickým poradenstvom.

Publikoval a prednášal napríklad na témy pracovného práva či sociálneho zabezpečenia. Je spoluautorom internetového portálu www.drak.porada.sk so zameraním na mzdové účtovníctvo, dane a odvody.

V rokoch 2005 a 2006 bol externým poradcom ministra zdravotníctva pre reformu zákona o zdravotnom poistení a systém ročného zúčtovania poistného na verejné zdravotné poistenie.

Svoju profesionálnu kariéru začal ako analytik pre informačné systémy. Študoval na Matematicko-fyzikálnej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave.

 

Diskusia

Najčítanejšie