Mikolaj online: Prijať viac vysokoškolákov je korektné

Bratislava - Minister školstva Ján Mikolaj v on-line rozhovore priznáva, že prijatie väčšieho počtu študentov môže byť na úkor kvality štúdia...

Zdroj: SITA

Bratislava - Minister školstva Ján Mikolaj v on-line rozhovore priznáva, že prijatie väčšieho počtu študentov môže byť na úkor kvality štúdia na vysokej škole. Zároveň však dodáva, že toto nesystémové riešenie vlády je v čase krízy korektné.

Minister hovorí aj o tom, že medzi univerzity by sa mala bez problémov dostať túto jeseň aj Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici, keďže údaje, ktoré jeho rezortu škola poskytla o personálnom zabezpečení štúdia, spĺňajú kritériá Akreditačnej komisie.

Mikolaj v rozhovore dopĺňa, že o svoj titul by sa nemali obávať úspešní študenti doktorandského štúdia, hoci ich škola nezíska na budúci rok právo udeľovať titul v ich odbore štúdia.

Na margo problému s učebnica šéf rezortu školstva uvádza, že na 90 percent si splnil povinnosti, zvyšné učebnice sú napísané a v najbližších týždňoch by sa mali dostať do škôl.

Viac odpovedí na otázky čitateľov Aktuálne.sk si prečítajte v on-line rozhovore, ktorý absolvoval minister školstva tesne pred začiatkom školského roka v čase od 12:00 do 13:00.

Ján Mikolaj bol v rokoch 1995 až 1998 generálnym riaditeľom Slovenskej správy ciest. V parlamentných voľbách v rokoch 2002 a 2006 bol zvolený za poslanca Národnej rady Slovenskej republiky. Volebné obdobie začínal v HZDS, z ktorého však vystúpil.

Po voľbách v roku 2006, v ktorých kandidoval za SNS, sa stal podpredsedom vlády a ministrom školstva.

 

Diskusia

Najčítanejšie