Pes alebo diviak? Záhadný tvor napadá zvieratá aj ľudí

WINDHOEK – Severnú Namíbiu obchádza podľa svedectva miestnych obyvateľov podivné zviera, aké ešte nikdy pred tým nevideli.

Pes alebo diviak? Záhadný tvor napadá zvieratá aj ľudí
Zviera pripomína kríženca diviaka a psa, len je bielej farby Zdroj:Shutterstock.com

Ako informuje namíbijský on-line denník Informate, agresívny tvor pripomína kríženca psa s diviakom. Hlavu má údajne ako pes, ale telo ako divé prasa ale biele.

Namíbijci hovoria, že napadá kozy a iné zvieratá, rovnako ako psy. Napadol už aj jedného muža. Podivné stvorenie sa pohybuje v oblasti Ošana, neďaleko miest, kde sa začína púšť Kalahari.

„Je to zviera z iného sveta, o ktorom ľudia skôr nevedeli. Tu nie sú lesy, len buš, takže je divné, že by niečo také pred tým nevideli. Je to záležitosť čiernej mágie,“ tvrdí podľa Informante predstaviteľ miestnej správy Andreas Mundjindi.

Podobný tvor tu už raz bol

Krajina na juhu Afriky a bývala nemecká kolónia nehlási po prvýkrát výskyt tajomného tvora. Pred troma rokmi dokonca aj polícia pátrala po zvierati, ktorému patrili neobvykle veľké stopy v zemi a bahne. Na jednom mieste ale zrazu skončili a ďalej nepokračovali.

Slovensku chýba zákon o ochrane zvierat. Upozorní naň pochod psov

Je teda spáva o výskyte záhadného tvora – z polovice psa a z polovice diviaka – nezmysel, alebo to môže byť pravda?

Odborníci zo špecializovaného portálu cryptozoology.com sa domnievajú, že to čo ľudia videli, zrejme môže byť niektoré z ohrozených zvierat, ktorých už nežije veľa a skutočne sú videné ľuďmi len veľmi zriedka.

Hovoria napríklad o Hrabáčovi alebo zemnom prasati, ktoré pripomína diviaka. Hrabáč však rozhodne nie je povestný agresivitou a žije hlavne v noci.

Možno sa tiež jedná o mimoriadne veľký exemplár Medojeda kapského. Doteraz však neexistuje fotografia inkriminovaného tvora, pôjde len o dohady a špekulácie.

Nové druhy doteraz neznámych zvierat ešte stále objavujú expedície vedcov v rôznych odľahlých oblastiach planéty, napríklad v Indonézii. Ale ľuďom nebezpečné tvori, z ktorých by išiel strach, na zozname nových druhov nefigurujú.

Prípad z Francúzska

Asi najznámejšou záhadou v tomto smere zostáva vyvádzanie takzvanej Gévaudanskej beštie, ktorá terorizovala obyvateľov na juhovýchode Francúzska v rokoch 1764 až 1767.

Zlaté Moravce majú problém z nelegálnym pohrebiskom zvierat

Zviera, podľa popisov obrovské a majúce neskutočnú silu, pripravilo o život okolo stovky ľudí. Dodnes nie je jasné, o aké zviera išlo. Najčastejšie vedci spomínajú možnosť, že sa jednalo o mimoriadne veľkého vlka, o kríženca vlka so psom alebo hyenou, privezenou niekým z Afriky.

Odvážnejšie teórie tvrdia, že sa jednalo o možno posledný pozostatok dravých Mesonychidov. Vyhynutých a väčších príbuzných dnešných párnokopytníkov.

Autor: man

Aktuálně.cz
 

Diskusia

Čo môže byť záhadným zvieraťom?

Najčítanejšie