Poslanec Blaha vyvracia mýtus, že sociálny štát je proti strednej vrstve

BRATISLAVA – Na Slovensku sa podľa poslanca NR SR Ľuboša Blahu (Smer-SD) dlhodobo vytvára mýtus, že sociálna demokracia a sociálny štát, je proti strednej triede. „To je nezmysel. Sociálny štát vzniká vďaka a kvôli strednej triede. Sociálny štát ju potrebuje vytvoriť a udržiavať,“ povedal Blaha v rozhovore.

Poslanec Blaha vyvracia mýtus, že sociálny štát je proti strednej vrstve
Poslanec NR SR za stranu Smer-SD Ľuboš Blaha. Zdroj:SITA/Jozef Jakubčo

Stredná trieda podľa neho od sociálneho štátu do veľkej miery závisí, pretože jej umožňuje prístup k zdravotníctvu, či školstvu.

„Ak by ľudia museli platiť každý zákrok v zdravotníctve, alebo vzdelanie detí, tak by sa ich príjem stenčil tak, že by boli pracujúci chudobní. Sociálny štát je pre strednú triedu najvýhodnejší. Sociálny štát reálne nepotrebujú len úplne najvyššie príjmové kategórie,“ konštatoval Blaha.

Sociálny štát pre strednú vrstvu znamená podľa Blahu prístup k sociálnym a verejným službám.

Poslanec za Smer Blaha je za opätovnú podporu družstiev

„Chceme podporovať skvalitňovanie školstva. Prístup k zdravotníctvu bezplatne. Opateru detí. Typický príslušník strednej vrstvy, ktorý zarába 1000 eur, potrebuje bývanie a aby jeho deti mohli byť v škôlke alebo jasliach,“ povedal s tým, že sociálny štát okrem takejto pomoci strednej vrstve vytvára aj formy pomoci nižším vrstvám.

„To je to, čo sa týka minimálnej mzdy, sociálnych dávok. Toto všetko vytvára sociálny štát. Opakujem, jediní, kto sociálny štát nepotrebujú, sú vyššie vrstvy,“ zdôraznil.

SITA
 

Diskusia

Aj vy si mysíte, že sociálny štát je proti strednej vrstve?

Najčítanejšie