Prodi má vybaviť protekciu v Eneli

Fico to vyhlásil po dnešnom rokovaní s Prodim v Bratislave. Slovenská vláda už dlhší čas s Slovenskýni elektrárňami rokuje o cenách elekt...

Zdroj: Pavol Urbi, Aktuálne.sk

Fico to vyhlásil po dnešnom rokovaní s Prodim v Bratislave. Slovenská vláda už dlhší čas s Slovenskýni elektrárňami rokuje o cenách elektrickej energie.

"... požiadal som pána premiéra aj o to, aby talianska spoločnosť Enel bola konštruktívna, pokiaľ ide o rozhovory o výške ceny elektrickej energie, pretože je to oblasť, ktorá významne ovplyvňuje aj infláciu a je samozrejme mimoriadne citlivá pre obyvateľov a podnikateľský sektor na Slovensku," povedal Fico na tlačovej konferencii.

Prodi na návšteve Slovenska Prodi na návšteve Slovenska Zdroj: Aktuálne.sk

V Eneli vlastní taliansky štát najväčší podiel akcií, ďalšie podiely majú menší akcionári. V SE Enel v privatizácii ešte za bývalého kabinetu Mikuláša Dzurindu získal 66 percent akcií.

"Enel si uvedomuje túto veľkú zodpovednosť a uvedomoval si ju aj v okamihu, keď sa zúčastnil na privatizácii tohto podniku v tejto krajine. Preto som potvrdil svoju vôľu pánovi premiérovi venovať sa aj problémom s tým spojeným," reagoval na Ficovo vyhlásenie Prodi.

Pôsobenie Enelu v Slovenských elektrárňach bolo podľa Fica jedným z hlavných bodov rokovania. Slovenský premiér zdôraznil nesúhlasný postoj k privatizácii Slovenských elektrárni, ktorú uskutočnila minulá vláda Mikuláša Dzurindu.

Zdroj: Pavol Urbi, Aktuálne.sk

Potvrdil však, že Slovensko dodrží zmluvy s Enelom a považuje ho za významného strategického investora.

Premiéri podľa neho diskutovali aj o podmienkach prenájmu vodnej elektrárne v Gabčíkove, s ktorými Ficov kabinet nesúhlasí.

 Prodi okrem toho podľa slovenského premiéra potvrdil, že práce na dostavbe 3. a 4. bloku jadrovej elektrárne v Mochovciach sa začnú tento rok na jeseň.

 

Diskusia