S náboženským fanatizmom musíme bojovať, burcuje Beňová

BRATISLAVA- Dôležitou témou dnešného plenárneho zasadnutia Európskeho parlamentu (EP) je úloha, ktorú by Európska únia (EÚ) mala zohrávať pri riešení situácie na blízkom východe. Súvisí to predovšetkým s barbarským konaním teroristickej organizácie Islamský štát.

S náboženským fanatizmom musíme bojovať, burcuje Beňová
Monika Flašíková Beňová odsúdila praktiky Islamského štátu. Ilustračné foto. Zdroj:SITA/Jozef Jakubčo

Otrasné činy jeho predstaviteľov bohužiaľ priamo ohrozujú aj európskych občanov. Podpredsedníčka Európskej komisie Frederica Mogheriniová zodpovedná za zahraničnú a bezpečnostnú politiku Spoločenstva, by tak konečne mala začať prichádzať s konkrétnymi a hlavne razantnými riešeniami v tejto oblasti.

Islamský štát je pravdepodobne tou najväčšou bezpečnostnou hrozbou, ktorej čelí súčasný svet. „Predstavuje niečo s čím sme v našich moderných dejinách doposiaľ neboli konfrontovaní. Ukazuje sa, že proti fanatizmu a náboženskému extrémizmu, ktorého je symbolom, musíme postupovať všetkými dostupnými prostriedkami,“ zdôraznila poslankyňa EP Monika Flašíková Beňová.

Na sýrsko-tureckých hraniciach zadržali takmer 800 migrantov. Medzi nimi zrejme aj členov IS

Doterajšie pôsobenie medzinárodnej koalície sa v boji proti islamským extrémistom ukazuje ako nepostačujúce a preto by aj Európa mala prispieť účinnejšími návrhmi alternatív, ktorými toto barbarstvo bude možné zastaviť.

„Islamský štát zosobňuje tú najodpornejšiu propagáciu vraždenia, zneužívania detí, rasizmu, šikanovania a sexizmu. Čiže všetko to proti čomu sa Európa z hľadiska hodnôt, na ktorých stojí, musí rázne a jednoznačne postaviť,“ uviedla poslankyňa.

Je tak podľa nej „psou povinnosťou“ európskej diplomacie prichádzať s razantnými riešeniami, akými túto najextrémnejšiu teroristickú organizáciu na svete poraziť. „Koniec koncov je to aj jeden z kľúčových nástrojov riešenia utečeneckej krízy v Európe,“ uzavrela europoslankyňa.

TASR
 

Diskusia

Čo hovoríte na vyjadrenia Flašíkovej Beňovej?

Najčítanejšie