Sedliacky rozum velí, aby sa Muňko vrátil, tvrdí Richter

BRATISLAVA - Ak bol bývalý šéf Sociálnej poisťovne Dušan Muňko (Smer-SD) neprávoplatne odvolaný z funkcie, tak by sa mal do nej podľa sedliackej logiky vrátiť. Takto reagoval na ďalší postup v súvislosti s Muňkom minister práce Ján Richter (Smer-SD) s tým, že si ešte musí počkať na presný výrok Ústavného súdu SR.

Sedliacky rozum velí, aby sa Muňko vrátil, tvrdí Richter
Odvolanie Muňka zo stoličky generálneho riaditeľa bolo protiústavné. Zdroj:TASR

 "Ak bolo zrušené uznesenie vlády SR o odvolaní Muňka z funkcie generálneho riaditeľa SP, tak zdravý sedliacky rozum velí, že by sa mal vrátiť na túto funkciu, ale je predčasné ešte takto hovoriť a rozmýšľať. Musíme počkať na výrokovú časť, aby sa k nej vyjadrili právnici," vysvetlil svoj postoj s tým, že aktuálne po odstúpení Ľuboša Lopatku vedie inštitúciu štatutár.

Zároveň dodal, že ho veľmi mrzí malá pozornosť, ktorá sa venuje flagrantnému porušeniu Ústavy SR v súvislosti s odvolaním Muňka.

"Môžem povedať, že ma to veľmi mrzí a niekto by mal niesť za to zodpovednosť. Možno môj predchodca (Jozef Mihál - pozn. red.), možno pani premiérka a možno aj celá vláda, ktorá tento nezákonný postup akceptovala," uzavrel.

TASR
 

Diskusia

Mal by sa podľa Vás Muňko vrátiť?

Najčítanejšie