Seriálové bomby padajú v januári ďalej. Presvedčte sa

BRATISLAVA -  Hoci len pred niekoľkými dňami Aktuálne.sk prinieslo čitateľom prehľad nových seriálov, ktoré si prichystali od nového roka komerčné televízie, zďaleka to nebolo všetko, čo nás od januára čaká.

S babami na mizine

Už 7. januára TV Markíza prinesie jeden z najúspešnejších sitcomov minulej televíznej sezóny v USA s názvom 2 Broke Girls (Dve baby na mizine). A čo že ide? Voľne povedané, Dva a pol chlapa v sukniach.

Náhoda dala dokopy hubatú čašníčku, ktoré je vždy takmer na mizine a blonďavú „Barbie“, ktorá sa rovnako ocitla na finančnom dne potom, čo jej otec spreneveril dôchodkové úspory mnohých Američanov a skončil za mrežami.

To, čo ich spája nie je len snaha prežiť, ale neskôr aj sen o otvorení si vlastnej cukrárni či svojský zmysel pre humor. Do vysielania by sa Dve baby na mizine mali dostať vždy v pondelok o 22:40.

Zabudnuté obete

V ten istý deň, ale poobede, sa slovenskej premiéry dočká aj seriál The Forgotten (Neznáme obete), ktorý sa však dožil len jednej, aj to neúplnej série. Americký kriminálny seriál rozpráva príbehy skupiny detektívov – amatérov na čele s Alexom Donovanom (Christian Slater). Ich cieľom je objasniť vraždy  doteraz neidentifikovaných obetí.

Na love zločincov

Ani utorky na Markíze nebudú bez seriálovej novinky. V tomto prípade sa môžu diváci pripraviť na akčný žáner, ktorý bude reprezentovať Person of Interest (Lovec zločincov). Seriál, za ktorým stojí brat fenomenálneho Christophera Nolana - Jonathan, sa dočkal zatiaľ dvoch sérii a jeho obľuba naznačuje, že zďaleka nepovedal posledné slovo.

Ak ste fanúšikom filmov ako napríklad Minority report a chcete vedieť ako predchádzať zločinom ešte pred ich spáchaním alebo máte pocit, že vás sleduje „Veľký brat“, tento seriál je presne pre vás.

Policajti z anjelského mesta

No a ak ste fanúšikom kriminálnych seriálov, zaujať by vás mohla aj ďalšia premiéra, ktorou je Southland a pod názvom Policajti z L.A ho od utorka 8. januára predstaví slovenským divákom televízia Dajto.

Zo seriálu vzniklo zatiaľ päť sérií a po ťažkých začiatkoch v roku 2009 si nakoniec našiel svoje miesto na káblovej stanici TNT. Novinka bude k videniu vždy po 23.00 od utorka do štvrtka.

Tajomný Agent bez minulosti

Vždy vo štvrtok po desiatej na obrazovku Dajto vyštartuje kanadsko-francúzsky projekt XIII: The Series (Agent bez minulosti), na ktorom spolupracovali aj tvorcovia už legendárneho seriálu 24.

Seriál rozpráva príbeh muža s vytetovaným číslom XIII na krku, ktorý bol v minulosti tajným agentom. Teraz je však utečencom, ktorý pátra po svojej minulosti, zatiaľ čo je predmetom záujmu protivládnej organizácie.

Liga nie až tak výnimočných

Zatiaľ poslednou seriálovou novinkou TV Dajto bude málo známy Tower Prep (Liga výnimočných), ktorý bol po 13 častiach zrušený. Hlavným hrdinom je Ian Archer, ktorý je vylúčený za to, že bránil iného študenta v škole. Ešte v ten istý deň Archer stráca pamäť a následne sa zobúdza vtiahnutý do záhadného prípravného kurzu, bez toho aby si pamätal ako sa tam dostal.

Kde bolo, tam nebolo...

Hoci väčšinu seriálových noviniek TV JOJ sme predstavili pred niekoľkými dňami, jedna sa nájde aj v druhom januárovom týždni.

Každú nedeľu podvečer bude druhou sériou pokračovať seriál Once Upon a Time, ktorému sa darilo aj v piatkovom hlavnom vysielacom čase. Ak chcete vedieť, ako by to bolo, keby rozprávky neboli len rozprávkami, neváhajte. Len niekoľko týždňov po americkej premiére sa dočkajú aj slovenskí diváci.

Sherlock bude vyšetrovať na STV

Zahanbiť sa však nechce nechať ani verejnoprávna Slovenská televízia. Tá lovila predovšetkým v britských vodách. Ako napísal portál www.serialy.kinema.sk, štvrtky od 10. januára si na svoje prídu priaznivci dobových seriálov.

Najprv to bude vždy dvojporcia seriálu Call the Midwife (Zavolajte sestričky), v ktorom sa zoznámime so skupinou pôrodných asistentiek z Východného Londýna v 50. rokoch. Po nich sa k slovu zase dostanú historický The Borgias (Borgiovci).

Najostrejšie sledovanou novinkou STV by však mala byť predovšetkým najnovšie spracovanie prípadov legendárneho detektíva s menom Sherlock. A nakoniec svoje putovanie televíznym éterom ôsmou sériou definitívne uzatvorí Dr. House.

Ladislav Bariak

 

Diskusia

Najčítanejšie