Slováci môžu vyvesením vlajky ukázať solidaritu s Tibetom

BRATISLAVA - Jednotlivci, komunity, právnické osoby aj samosprávy si môžu vyvesiť tibetskú národnú vlajku a zapojiť sa tak do kampane Vlajka pre Tibet 2013. Informuje o tom Matej Medvecký z občianskeho združenia Tibetská asociácia. Záujemcovia tak môžu urobiť 10. marca v čase od 8:00 do 18:00. Združenie je ochotné vlajku aj sprostredkovať.

Slováci môžu vyvesením vlajky ukázať solidaritu s Tibetom
Vlajka pre Tibet 2013 je medzinárodná kampaň, ktorú na Slovensku organizuje Tibetská asociácia. Zdroj:http://plzen.nejlepsi-adresa.cz

Do kampane sa môže zapojiť každý, kto chce podporiť Tibeťanov v boji za ich ľudské práva, píše Medvecký. Ako ďalej vysvetľuje, vyvesenie tibetskej vlajky je silné gesto solidarity. Obzvlášť v tomto ťažkom období, keď protest Tibeťanov proti porušovaniu ich základných ľudských práv vrcholí podľa zástupcov združenia tým najzúfalejším spôsobom, ktorým je samoupaľovanie. Podľa údajov združenia sa od februára 2009 do februára 2013 upálilo 104 ľudí.

Vlajka pre Tibet 2013 je medzinárodná kampaň, ktorú na Slovensku organizuje Tibetská asociácia. Tá podporuje Tibeťanov a šíri kultúrne bohatstvo Tibetu u nás. Kampaň sa uskutočňuje s podporou poslankyne Ivety Plšekovej a exposlanca Ernesta Husku. Cieľom je vyvesiť vlajky Tibetu v deň výročia tibetského národného povstania proti okupácii Čínou 10. marca. Na Slovensku môžeme tradíciu tejto kampane počítať od roku 2010, keď sa do nej prvýkrát zapojili Bratislavský samosprávny kraj, Bratislava - Staré Mesto a Bratislava - Petržalka.

SITA
 

Diskusia

Zapojíte sa do kampane Vlajka pre Tibet 2013?

Najčítanejšie