FOTO: Zima sa vrátila. Európu prekvapila snehová nádielka

Slovensko v týchto dňoch zažíva vrtochy aprílového počasia. Mnohí obyvatelia najmä Žilinského kraja sa zobudili do zasneženého rána. Snehová nádielka však neprekvapila len Slovákov. Sneh napadol aj v Maďarsku či Nemecku.

Situáci na cestách

Na území Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) napadlo v noci z pondelka 17. apríla na utorok 18. apríla vo vyšších nadmorských výškach miestami až 20 centimetrov snehu. Podľa riaditeľa odboru dopravy Úradu ŽSK Ivana Mokrého sú však vozovky momentálne zjazdné.

"V noci napadlo do 10 centimetrov snehu, na Orave dokonca až 20 centimetrov, a na cesty preto vyrazilo 26 sypačov. Dočasne boli uzavreté úseky v Príslope a Rovnej Hore, pričom oba sú už úplne prejazdné," informoval Mokrý.

Počasie sa príliš v stredu nezmení. Meteorológovia vystríhajú dokonca pred snehom

Všetky cesty v podtatranskom regióne sú zjazdné. Kritická situácia je podľa slov riaditeľa Správy a údržby ciest Prešovského samosprávneho kraja pre oblasť Poprad Mariána Barillu najmä na horskom priechode Vernár, kde husto sneží a na ceste sa neustále tvorí súvislá vrstva snehu.

"Cesty sú mokré, v niektorých oblastiach vlhké, na cestách v oblasti Vysokých Tatier sa miestami nachádza kašovitý sneh do dvoch centimetrov. Nepretržite pokračujeme v udržiavaní ich zjazdnosti," uviedol. Za posledných 24 hodín na viacerých miestach podtatranského regiónu zaznamenali zhruba 15 centimetrov novonapadnutého snehu.