Kollár a Piťo na spoločných fotkách. Čo spája zločinca a podnikateľa?

BRATISLAVA - Chce niekto zdiskreditovať šéfa strany Sme rodina Borisa Kollára? Po dokumentoch, ktoré ho majú spájať s postavami zo slovenského podsvetia sa teraz objavili fotografie, na ktorých je s bossom piťovcov.

Kollár a Piťo na spoločných fotkách. Čo spája zločinca a podnikateľa?
Fotky Piťa a Kollára. Zdroj:anonym

Redakcie slovenských médií dostali fotografie Kollára, na ktorých sa usmieva v spoločnosti bossa piťovcov Juraja Ondrejčáka.

"Ak nevadí pánovi Danielovi Lipšicovi 6 kg heroínu, čo hovorí na fotky zo spoločnej dovolenky jeho "najväčšej ryby" Juraja Ondrejčáka alias Piťa, Rajeckého, Mateja Šalagu a váženého pána poslanca Kollára?" pýta sa v e-maile človek, ktorý fotky rozoslal.

Boris Kollár na fotkách s bossom Piťom.Boris Kollár na fotkách s bossom Piťom. Zdroj: anonym

Spojenie s podsvetím

V krátkom čase ide už o druhé spojenie Kollára so slovenským podsvetím. Už v pondelok zverejnil denník Sme, že do redakcie dostal dokumenty, ktoré spájajú Kollára s bossom Petrom Steinhübelom a Romanom Deákom.

Kollár po zverejnení informácie reagoval, že príde aj ďalší útok. Tieto fotografie jeho slová potvrdzujú. Keď Aktuálne.sk oslovilo Kollára odpovedal, že sa momentálne ponáhľa na stretnutie s Richardom Sulíkom.

Reakcia Kollára

Neskôr sa však k fotografiám vyjadril. "Nehrám divadlo, ja som povedal, s kým sa poznám. Podnikám na Slovensku 25 rokov, za ten čas som stretol desaťtisíce ľudí," uviedol Kollár, ktorý nepopiera, že sa s Ondrejčákom a ďalšími na fotografiách pozná.

Dodal, že keď sa so známymi niekde stretne, nemá problém odfotiť sa s nimi. "Ja som tam bol s priateľkou na dovolenke, oni tam boli sami. Stretli sme sa," vysvetlil situáciu, počas ktorej fotky vznikli.

Na margo toho, že Ondrejčák momentálne sedí v base a je odsúdený na 18 rokov, uviedol: "Tak to nemal robiť." Podľa neho sa môžu nájsť tisíce fotiek s rôznymi ľuďmi a aj s týmito.

S Ondrejčákom nie je kamarát

S Ondrejčákom sa síce zoznámil, no na otázku, či ho považuje za kamaráta, reagoval jednoducho: "Nie." Tvrdí však, že v čase vzniku fotky nevedel, že ide o známeho mafiána.

Kollár okrem toho ukázal mafiánske zoznamy a opýtal sa, či na nich našli meno Kollár. "Nie. Viete prečo? Lebo ja s nimi nič nemám!" obhajuje sa.

Podľa neho ide len o hejt, ktorého cieľom je, aby sa nepodarilo zložiť pravicovú vládu.

Priznáva, že za 25 rokov sa stretol aj s ľuďmi z takéhoto prostredia. "Ešte budú pribúdať takéto fotky," varuje ďalej Kollár.

Tvrdé obvinenia voči Kollárovi. Záhadné záznamy ho spájajú s podsvetím

Lipšic sa Kollára zastal

"Strach a panika posledných dní je neuveriteľná - počúvam to z každej strany. Aj posledné pokusy zamerané na diskreditáciu Kollára sú z tejto dielne. Vôbec pritom nejde o diskreditáciu Kollára - ak by išlo o to, urobili by to pred voľbami. Cieľom tejto kampane je znemožniť vytvorenie stredo-pravej vlády a vystavenie viacerých mocných a vplyvných v tejto krajine trestnej spravodlivosti. Aj materiály, ktoré boli zaslané do médií dnes sú posielané s odkazom, či mne nevadí, že Kollár bol v kontakte s ľuďmi, ktorí boli zatknutí v časoch, keď som viedol rezort vnútra," napísal na Facebooku Lipšic na Kollárovu obranu.

Dostal sa do parlamentu

V sobotných voľbách získala strana Kollára 6,62 percenta voličských hlasov, čo ju posunulo do parlamentu.

Kollár už pred voľbami hovoril, že sa nechce stať členom koalície, ale bude podporovať vznik pravicovej vlády.

Zuzana Maurerová

Senior editorka
 

Diskusia

Najčítanejšie