Dokumenty o Kollárovi a podsvetí boli pravé. Ako sa obhajuje šéf Sme rodina?

BRATISLAVA - Dokumenty, ktoré spájali poslanca a lídra hnutia Smer rodina s mafiánmi, sú pravé. Národný bezpečnostný úrad ich preveroval sedem mesiacov.

Boris Kollar, Sme rodina
Zdroj:TASR

Boris Kollár mal byť prepojený s mafiánskym prostredím po roku 1989. Tajná služba podnikateľa a teraz aj poslanca podozrievala a teda aj sledovala.

Dokumenty sú pravé

Preverovanie Národného bezpečnostného úradu ukázalo, že materiály skutočne pochádzajú od tajných. "Bolo zistené, že dokumenty zverejnené v médiách sú k dispozícii v Ústave pamäti národa," cituje štvrtkové vydanie SME konštatovanie NBÚ.

Kollár sa mal zapliesť so skupinou, ktorá sa podľa tajnej služby zaoberala pašovaním tovarov a nelegálnou výmenou peňazí.  "Záznamy Úradu na ochranu ústavy a demokracie označovali Kollára ako jedného z poskokov "veksláka" Petra Steinhübela," píše SME.

Kollár a Piťo na spoločných fotkách. Čo spája zločinca a podnikateľa?

Kollár pred voľbami obvinenia popieral. Označil ich za nezmysly. Priznal len, že so Steinhübelom boli kamaráti z detstva a ich cesty sa potom rozišli. Keď ho denník konfrontoval so zisteniami NBÚ, Kollár nereagoval.

Fotografie s Piťom

Po voľbách, keď Kollár rokoval o možnom zostavení vlády so šéfom SaS Richardom Sulíkom, sa objavili ďalšie dokumenty: fotografie lídra Sme rodina a Jurajom Ondrejčákom, alias Piťom, na Kube.

"Nehrám divadlo, ja som povedal, s kým sa poznám. Podnikám na Slovensku 25 rokov, za ten čas som stretol desaťtisíce ľudí," reagoval vtedy Kollár.

Dodal, že keď sa so známymi niekde stretne, nemá problém odfotiť sa s nimi. "Ja som tam bol s priateľkou na dovolenke, oni tam boli sami. Stretli sme sa," vysvetlil situáciu, počas ktorej fotky vznikli.

Aktuálne.sk
 

Diskusia

Najčítanejšie