Fico aj Sulík opäť víria hladinu. Slovenskí politici na stránkach zahraničných médií

BRATISLAVA - Robert Fico aj Richard Sulík sú si v otázke migrantov rovní. Navyše sa obaja ku kríze, ktorej momentálne Európa čelí, často a najmä veľmi vyhrotene vyjadrujú. Najnovšie sa vďaka svojim slovám dostali aj na prvé stránky zahraničných médií.

Fico aj Sulík opäť víria hladinu. Slovenskí politici na stránkach zahraničných médií
Robert Fico opäť vzbudil rozruch. Ilustračné foto Zdroj:TASR - Martin Baumann

Premiér Fico rozbúril hladinu svojim vyjadrením pre český denník Právo. Rozhovor s ním uviedli pod titulkom Robert Fico: "Európska únia pácha rituálnu samovraždu. Otázkou je, či to ako EÚ chceme. Obávam sa, že nie."

Zdroj: reprofoto Focus.de

A práve tento výrok priniesol Ficovi titulné strany v cudzine. Všimol si ho najväčší britský denník Daily Mail, ktorý zopakoval Ficove slová o samovražde a tiež jeho vyjadrenia o tom, že kvóty pre utečencov sú úplným fiaskom.

Zdroj: Reprofoto Daily Mail

Fico pre MF Dnes: Európska únia pácha samovraždu

Zdroj: reprofoto Kronen.at

Správu prebrala aj francúzska tlačová agentúra AFP, vďaka čomu sa potom Ficove vyjadrenia dostali do celého sveta.

Zdroj: reprofoto AFP

V rakúskej televízii zaujal Sulík

Okrem Fica ale opäť zaujal aj šéf SaS Richard Sulík. Ten sa objavil v televíznej debate rakúskej verejnoprávnej televízie ORF s názvom Im Zentrum (V centre).

Debata s názvom Azylové hranice v rakúsku: Riešenie alebo núdzové riešenie? mala priniesť odpoveď na to, ako by sa mali Rakúšania vyrovnať s návalom migrantov.

Merkelová to má spočítané, tvrdí Sulík a Nemci mu tlieskajú

Sulík otvorene povedal, že keby bol na mieste Rakúska, zavrel by hranice úplne. V opačnom prípade sa podľa neho situácia nikdy nevyrieši.

Aktuálne.sk
 

Diskusia

Najčítanejšie